ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ющенко закликав Захід не затримувати рішення про допомогу Україні, оскільки «лінія фронту не бере відпустку» (ВІДЕО)

Велика Епоха
Колишній президент України Віктор Ющенко на інтерв'ю разом зі своєю дружиною Катериною в Міській лізі Філадельфії, 13 травня 2024 року. (AP Photo/Youtube/скриншот)

Колишній президент України Віктор Ющенко заявив, що тривала затримка Конгресу США в затвердженні військової допомоги його країні була «колосальною втратою часу», яка дозволила президенту Росії Володимиру Путіну заподіяти ще більше страждань і затягнути війну.

Гостра нестача боєприпасів, що змушує ЗСУ здавати населені пункти на лінії фронту, також посіяла занепокоєння серед інших західних союзників України щодо перспектив Києва у відбитті російського вторгнення, сказав Ющенко в інтерв'ю The Associated Press у понеділок.

Ющенко приїхав до Філадельфії, щоб виступити на заході Ради з міжнародних справ. За його словами, затримка «не є фатальною» для України, але вона змусила українських військових планувальників переглянути кампанію на поточний рік.

Ющенко заявив, що жоден український політик не віддасть територію, щоб закінчити війну, і для США та Європи було б «великою помилкою» розраховувати на таку угоду, яка тільки підштовхне Путіна до нового нападу.

За його словами, це «дасть Путіну п'ять або сім років, щоб стати сильнішим, а потім знову почати це нещастя».

Ющенко закликав західних союзників якнайшвидше ухвалити політичні рішення, щоб допомогти Україні в боротьбі, яку солдати ведуть щодня і цілодобово.

«Лінія фронту працює 24 години, вона не бере відпустки», — сказав він.

За словами українських воєначальників, лише невеликі партії американської військової допомоги почали надходити на передову, і знадобиться щонайменше два місяці, перш ніж поставки задовольнять потреби в утриманні лінії фронту.

Радник із національної безпеки США Джейк Салліван заявив у понеділок, що адміністрація Байдена «намагається справді прискорити темпи» поставок американської зброї в Україну після багатомісячної затримки Конгресу. «Рівень інтенсивності, що проявляється зараз у плані перекидання вантажів, становить 10 із 10», — сказав він.

Ющенко визнав величезні втрати, яких зазнала Україна за два роки війни, що щодня забирає життя людей і змушує звичайних українців вступати в бій. Але він сказав, що йому соромно чути міркування про «втому від війни» і що це не має бути виправданням для припинення боротьби.

«Кожен день ми платимо своїми життями», — сказав Ющенко. «Життями дітей і жінок, життями українських солдатів. Наша інфраструктура руйнується щодня».

Незважаючи на критику на адресу США за затримку зі схваленням останньої військової допомоги, Ющенко визнав, що завдяки підтримці Заходу Україна змогла відвоювати значну частину окупованої території.

За словами Ющенка, ще більших успіхів можна досягти, якщо союзники будуть єдині.

«Для Путіна головний геополітичний виклик — це свобода і демократія. І сьогодні він використовує всі наявні ресурси, щоб показати, що західний світ слабкий» і не здатний об'єднатися, сказав Ющенко.

Він заявив, що вважає перемогу України неминучою з огляду на те, що громадяни країни пожертвували собою заради боротьби, і розглядає війну як масштабнішу, визначальну битву на захист демократії від тиранії та імперіалізму.