ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Макрон засудив збільшення кількості російських ударів по Україні

Велика Епоха
Президент Франції Еммануель Макрон (Gonzalo Fuentes/Pool/AFP/Getty Images)

Президент Франції Еммануель Макрон у вівторок у телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським засудив «інтенсифікацію російських ударів» в Україні та наступ Москви на північному сході Харківської області, пише Вarrons.

Минулого тижня російські війська несподівано розпочали новий наземний наступ у Харківській області, що змусило тисячі людей евакуюватися і підштовхнуло Київ до мобілізації підкріплень.

Макрон «рішуче засудив інтенсифікацію російських ударів по Україні, зокрема по її енергетичній інфраструктурі, а також наступ, що триває», – йдеться в повідомленні його офісу в Єлисейському палаці.

Макрон «підтвердив рішучість Франції надавати всю необхідну підтримку, в довгостроковій перспективі і разом з усіма своїми партнерами, для перемоги в агресивній війні Росії».

Він надав Зеленському подробиці про французькі поставки зброї, які Україна отримає «протягом найближчих днів і тижнів», повідомив його офіс, не надавши подальших деталей.

Президент Франції також підтвердив «цінність олімпійського перемир'я, щоб Росія припинила свої поточні операції і щоб були вжиті всі корисні дипломатичні ініціативи для початку переговорів, які поважають міжнародне право і законні інтереси України».

Коли минулого тижня президент Китаю Сі Цзіньпін відвідав Францію, Макрон подякував йому за підтримку його ідеї перемир'я в усіх конфліктах, включно з Україною, під час Олімпійських ігор у Парижі в липні-серпні.

Раніше у вівторок Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до Києва з неоголошеним візитом, щоб запевнити українців у подальшій підтримці та постачанні зброї з боку США.