ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС незадоволений тим, що його прапор був заборонений під час Євробачення (ВІДЕО)

Велика Епоха
ЄС незадоволений тим, що його прапор був заборонений під час Євробачення (ВІДЕО)

Європейська комісія поскаржилася організаторам пісенного конкурсу «Євробачення» на повідомлення про те, що відвідувачам не дозволили принести європейські прапори на фінал конкурсу в Мальме, Швеція, в суботу.

У заяві організаторів йдеться про те, що вони дозволяють проносити лише «прапори країн-учасниць і райдужні прапори. У письмовій політиці ніколи не було прямої заборони на прапор ЄС».

Однак, «через підвищену геополітичну напруженість, політика щодо прапорів була більш суворо дотримана службами безпеки на цьогорічному заході», – заявили в Європейській мовній спілці (EBU).

У понеділок головний речник Єврокомісії Ерік Мамер, відповідаючи на запитання журналістів, висловив «жаль, що прапори всіх членів ЄС, які беруть участь у конкурсі, а також інших держав, що входять до Ради Європи, які беруть участь у конкурсі, не змогли бути показані».

«З нашого погляду, немає абсолютно ніяких підстав для того, щоб цей прапор, який за своєю суттю є прапором держав-членів Європейського Союзу та Ради Європи, був заборонений на місці проведення конкурсу», – заявив Мамер на щоденній пресконференції Комісії.

Європейський прапор (синій з кільцем з 12 золотих зірок) є прапором як ЄС, так і старої Ради Європи, більш вільного об'єднання 46 країн, включаючи 27 країн-членів ЄС. Він використовується з 1955 року.

Перед пресконференцією Мамера віцепрезидент Єврокомісії Маргарітіс Схінас повідомив новинному сайту Politico, що комісія звернеться до ЄБС за поясненнями.

Мамер заявив, що комісія «заохочуватиме Європейську мовну спілку до того, щоб вона дозволила показувати прапор, і навіть забезпечила його показ, якщо це можливо».

У заяві ЄМС не уточнюється, яка саме «підвищена геополітична напруженість» мотивувала посилення політики щодо прапорів на «Євробаченні».

Але антиізраїльські протестувальники обрушилися на конкурс через участь ізраїльської співачки Іден Голан, яка дійшла до фіналу і посіла п'яте місце. Ця політика означає, що палестинські прапори не можуть бути показані, так само як і європейські прапори.

На вихідних уповноважений німецького уряду з питань антисемітизму Фелікс Кляйн засудив протести проти участі Ізраїлю як антисемітські.

У п'ятницю співробітники VRT, головного суспільного мовника фламандської громади Бельгії, перервали трансляцію півфіналу в четвер, щоб показати повідомлення з протестом проти військових дій Ізраїлю в секторі Газа.