ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина обмежила виплати прохачам притулку, виділивши для них платіжну карту

Велика Епоха
Прохач притулку оплачує покупки спеціальною платіжною карткою в продуктовому магазині в Айхсфельді, Німеччина, 24 квітня 2024 року. (AP Photo/Ebrahim Noroozi)

Нове правило, ухвалене парламентом Німеччини минулого місяця, передбачає, що прохачі притулку отримуватимуть допомогу на картку для використання в місцевих магазинах і для оплати послуг. Вони зможуть знімати тільки обмежену кількість готівки і не зможуть переказувати гроші за межі Німеччини. Це робиться для того, щоб мігранти не переказували гроші родичам і друзям за кордон або контрабандистам, пише AP News.

Групи із захисту прав мігрантів розкритикували нові правила як дискримінаційні — тим паче, що їх запроваджують у країні, яка все ще орієнтована на готівку, як і багато інших європейських країн, і де деякі підприємства, особливо ресторани, навіть не приймають платежі картками.

За їхніми словами, люди, які рятуються від війни і переслідувань, не відмовлятимуться від поїздки в Німеччину тільки тому, що їхню допомогу більше не виплачуватимуть лише готівкою: навпаки, платіжні картки виділять мігрантів і, можливо, призведуть до їхнього подальшого остракізму.

«Потрібно прямо сказати, що людей, які приїжджають через громадянську війну і переслідування, не відлякає платіжна картка», — каже Вібке Юдіт із Pro Asyl. «Мета тут — створити інструмент дискримінації та залякати біженців».

Німеччина вже кілька місяців намагається обмежити міграцію, і цей останній захід ухвалено всього за кілька тижнів до виборів до Європейського союзу, які відбудуться 9 червня.

Ультраправа партія «Альтернатива для Німеччини», або AfD, успішно використовує радикалізацію ставлення німців до мігрантів. Очікується, що AfD, яка займає антимігрантську позицію, доб'ється значних успіхів порівняно з 10,3%, які партія здобула на останніх федеральних виборах 2021 року.

Ставлення до міграції в Німеччині погіршилося, оскільки в країну прибула велика кількість прохачів притулку, а також біженців з України, і місцевій владі доводиться стикатися з проблемою пошуку житла.

Минулого року кількість людей, які звернулися до Німеччини з проханням про надання притулку, перевищила 350 000 осіб, що на 50% більше, ніж роком раніше. Найбільша кількість прохачів притулку прибула із Сирії, за ними йдуть турки та афганці.

У січні законодавці схвалили закон, покликаний полегшити депортацію людей, які не отримали статус прохачів притулку. Канцлер Німеччини Олаф Шольц неодноразово заявляв, що владі необхідно прискорити депортацію.

Німеччина, як і деякі інші європейські країни, також почала класифікувати деякі країни, такі як Молдова і Грузія, як «безпечні країни походження» — це означає, що прохачі притулку звідти можуть бути швидко відхилені і депортовані швидше, ніж у минулому.

«У нас багато національностей, які виросли з готівкою — вони не знають, як платити карткою», — каже Томас Драйлінг, керівник місцевого притулку для прохачів притулку. Проте він підтримує нову систему, оскільки вважає, що зменшення кількості готівки стане стимулом для мігрантів шукати роботу.

Джихад Аммурі, 20-річний прохач притулку з Дамаска (Сирія), каже, що не всі магазини приймають його платіжну картку.

За словами Драйлінга, з приблизно 400 прохачів притулку, які мали отримати платіжні картки в грудні, понад 50 відмовилися і залишили Німеччину (більшість із них — громадяни Північної Македонії та Грузії). Ще 40 осіб за цей час знайшли роботу і більше не отримують державних соціальних виплат.