ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Постраждалим від переливання зараженої крові у Британії виплатять понад 12 млрд дол (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Британія витратить понад 10 мільярдів фунтів стерлінгів (12,70 мільярда доларів) на виплату компенсацій тисячам людей, які в 1970—1980 роках отримували кров, заражену ВІЛ або гепатитом С, повідомляє газета Sunday Times.

Скандал із зараженою кров'ю багато хто вважає однією з найстрашніших катастроф в історії Національної служби охорони здоров'я, що фінансується державою.

За оцінками, 30 000 осіб отримали заражену кров, і близько 3 000 з них, як вважається, померли. Ще більше людей постраждали від хвороби, а деяких із заражених так і не вдалося відшукати.

Жертви та їхні сім'ї досі вимагають справедливості, компенсації та відповідей на питання про те, як таке могло статися, незважаючи на попередження про ризики. Кров і препарати крові, деякі з яких були імпортовані зі США, вводили людям, які потребували переливання, або для лікування гемофілії.

Напередодні публікації звіту незалежного розслідування в понеділок газета Sunday Times повідомила, що прем'єр-міністр Ріші Сунак принесе офіційні вибачення. Потім уряд оголосить про пакет компенсацій, що фінансуються за рахунок позикових коштів, уже у вівторок.

«Я думаю, що це найгірший скандал за все моє життя», — сказав газеті міністр фінансів Джеремі Гант.

«Я вважаю, що сім'ї мають повне право бути неймовірно розсердженими тим, що покоління політиків, включно зі мною, коли я був міністром охорони здоров'я, не вжили достатньо швидких дій, щоб вирішити цей скандал».

Колишній прем'єр-міністр Девід Кемерон у 2015 році вибачився за скандал, що стався, після доповіді про його наслідки в Шотландії. У 2017 році, за прем'єр-міністра Терези Мей, уряд оголосив про проведення громадського розслідування.

Слідство опублікує свої висновки в понеділок, розглянувши питання про те, чи слід було припинити лікування забрудненими препаратами раніше і чи були спроби приховати проблему.

Уряд уже виплатив деяким постраждалим тимчасову компенсацію в розмірі 100 000 фунтів стерлінгів на суму близько 400 мільйонів фунтів стерлінгів за рекомендацією слідства у 2022 році.