ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президентка Грузії наклала вето на законопроект про «іноземних агентів» (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі оголосила, що наклала вето на законопроект про іноземних агентів, повідомило в суботу російське державне інформаційне агентство «ТАСС».

Раніше Зурабішвілі заявляла, що накладе вето на законопроект, який викликав вуличні протести, але її рішення може бути скасоване ще одним голосуванням у парламенті, контрольованому правлячою партією Грузії та її союзниками.

«Сьогодні я наклала вето на російський закон. Цей закон є російським за своєю суттю і духом», – цитує «ТАСС» її заяву на брифінгу. «Він суперечить нашій конституції і всім європейським стандартам, тому є перешкодою на нашому європейському шляху».

Президентка заявила, що її вето є юридично обґрунтованим, і що воно буде передано до парламенту в суботу. «Цей закон має бути скасований», – цитує її слова ЗМІ

Однак, як очікується, парламент скасує вето.

Масові протести прокотилися столицею Грузії Тбілісі протягом останнього місяця після прийняття законопроекту в першому читанні в парламенті.

Закон вимагатиме від організацій, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, зареєструватися як агенти іноземного впливу, накладаючи обтяжливі вимоги до розкриття інформації та каральні штрафи за порушення.

Опоненти розглядають законопроект як тест на те, чи залишається країна на шляху до інтеграції з Європою, чи повертається до Росії.

Сполучені Штати і Європейський Союз неодноразово застерігали правлячу партію «Грузинська мрія» відмовитися від законопроекту, який, як побоюються протестувальники, зашкодить прагненню південнокавказької країни приєднатися до ЄС.