ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тайвань скорочує економічну присутність у Китаї, розширивши співпрацю зі США (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Інвестиції Тайваню в материковий Китай впали до найнижчого рівня за більш ніж 20 років, скоротившись майже на 40% до 3 мільярдів доларів торік порівняно з роком раніше, згідно з даними Міністерства економіки Тайваню. Водночас інвестиції острова в США зросли вдев'ятеро і склали 9,6 мільярда доларів у 2023 році.

Вашингтон і Тайбей підписали торговельну угоду торік, і зараз ведуть переговори про наступний етап. Американські законодавці також представили законопроєкт про припинення подвійних податків для тайванських підприємств і працівників у США.

Наприкінці квітня 2024 року тайванська компанія King Yuan Electronics Corp., що спеціалізується на тестуванні та пакуванні напівпровідників, заявила, що завершує свою двохдесятирічну присутність у материковому Китаї, продавши всю свою частку вартістю 670 мільйонів доларів у підприємстві в східному китайському місті Сучжоу.

«Екологічна обстановка у сфері виробництва напівпровідників у Китаї змінилася, а ринкова конкуренція стає дедалі жорсткішою», — йдеться в заяві KYEC.

Найбільший у світі виробник комп'ютерних чипів, компанія TSMC, оголосила минулого місяця, що збільшить свої американські інвестиції до 65 мільярдів доларів. Це сталося після того, як адміністрація Байдена пообіцяла надати до 6,6 мільярда доларів у вигляді стимулів, завдяки яким підприємства компанії в Аризоні зможуть виробляти п'яту частину найсучасніших чипів у світі до 2030 року.

Крім американських інвестицій, TSMC вкладає гроші в Японію, яка є твердим прихильником США в цьому регіоні. Foxconn, тайванський конгломерат, відомий тим, що є основним підрядником Apple, нарощує виробничі потужності в Індії, а Pegatron, ще одне тайванське підприємство, що випускає деталі для iPhone і комп'ютерів, інвестує у В'єтнам.

Експорт напівпровідників, електронних компонентів і комп'ютерного обладнання з Тайваню до США зріс більш ніж утричі з 2018 року і сягнув майже 37 мільярдів доларів минулого року.

І це стосується не тільки технологій: у період з 2018 до 2023 року острів більш ніж утричі збільшив експорт тапіоки та її замінника до США, а також постачає більше фруктів, лісових горіхів і вирощеної риби.

Частка експорту Тайваню до материкового Китаю і Гонконгу впала з приблизно 44% 2020 року до менш ніж однієї третини в першому кварталі 2024 року.

Ральф Косса, почесний президент розташованого в Гонолулу дослідницького інституту зовнішньої політики Pacific Forum, вважає, що дії Пекіна сприяли економічному і політичному віддаленню острова.

«Сі Цзіньпін тактично розумний, але стратегічно нерозумний у багатьох своїх рішеннях; його перевірки на лояльність тайванських бізнесменів та інші жорсткі методи ведення бізнесу і рішення багато в чому сприяли успіху політики Тайваню, спрямованої на дистанціювання від Китаю», — сказав він.