ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Оборонний бюджет Китаю становить 700 мільярдів доларів: звіт (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Скільки насправді витрачає Пекін на свої збройні сили? У новому звіті звучить цифра 700 мільярдів доларів. Це втричі перевищує офіційні дані Китаю. Сума майже зрівнялася з оборонним бюджетом США.

Висновки в новому звіті аналогічні заявам сенатора Дена Саллівана, який торік зробив гучне викриття. Він, посилаючись на розвідку, повідомив, що реальний оборонний бюджет Китаю становить близько 700 мільярдів доларів.

Через відсутність прозорості реальні витрати Пекіна оцінити важко. Китайській армії можуть допомагати інвестиції в цивільний сектор, наприклад, у галузі штучного інтелекту та квантових технологій. Але ці цифри в бюджеті не враховуються.

Згідно з офіційними даними Пекіна, КНР посідає друге місце у світі з оборонних витрат після США.

                                              

Військові амбіції Китаю цілком очевидні. Стратегія Пекіна в тому, щоб стати морською державою, і навіть контролювати сушу.

Влада КНР призначила колишнього головнокомандувача ВМФ новим міністром оборони.

Мета Пекіна прорватися через ланцюг островів від Японії до Малайзії. Вони заважають Китаю поширити свою військову міць на Тихий океан та весь світ.

Пекін також розширює вплив у Південнокитайському морі, перетворюючи спірні острови на військові плацдарми.

Води Південнокитайського моря – предмет палких суперечок. Але це не лише регіональне питання. Баланс сил у регіоні може вплинути на весь світ. Через цей район проходить третина світового судноплавства. Спокій у регіоні підтримують США та їхні союзники, зокрема Філіппіни. Проте агресія Пекіна дедалі частіше кидає їм виклик.

Китайські кораблі берегової охорони таранять філіппінські судна, направляють на них лазери та обстрілюють із водометів.

За останні два роки китайські винищувачі 180 разів підлітали до американських літаків на небезпечно близьку відстань.

Зростання загрози з боку Китаю змушує його сусідів бути в стані підвищеної готовності. Японія та Австралія значно збільшили свої оборонні бюджети. Токіо до 2027 року вийде на третє місце у світі за обсягами витрат на армію. А Австралія найближчим десятиліттям має намір подвоїти кількість своїх військових кораблів.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube