ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Під час Олімпіади 2024 у Парижі буде деактивовано мільйони банківських карток

Велика Епоха
Ілюстрація (Shutterstock)

Глядачі Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, можливо, не припускали, що їхні кредитні картки будуть деактивовані в місцях проведення змагань. Йдеться про ексклюзивне партнерство Міжнародного олімпійського комітету та американської компанії Visa в галузі електронних платежів.

На 15 олімпійських об'єктах у мільйонів глядачів будуть деактивовані кредитні картки, і прийматимуться тільки цифрові транзакції, здійснені за допомогою картки Visa.

Власники інших карток, таких як American Express і Mastercard, не зможуть здійснювати платежі кредитними картками, які будуть заблоковані в певних географічних зонах. До цих зон увійдуть усі об'єкти та споруди, де відбуватимуться змагання, офіційні магазини Ігор, а також авторизовані точки продажу напоїв, їжі та сувенірів (загалом майже 5 000 місць).

У Франції 65% людей користуються картками Visa, а оскільки під час Олімпіади в Парижі очікують від 10 до 15 мільйонів глядачів, частина з яких приїде з-за кордону (10%, за даними туристичного офісу Парижа), це означає, що вимкнення кредитних карток торкнеться кількох мільйонів глядачів. Ситуація також може завдати шкоди місцевим роздрібним магазинам.

Ексклюзивне партнерство з МОК

В інтерв'ю L'Équipe Шарлотта Хогг, генеральна директорка Visa Europe, підтвердила, що її компанія займатиметься всіма платіжними послугами винятково на Олімпійських і Паралімпійських іграх 2024 року.

Американська компанія є єдиним офіційним партнером Міжнародного олімпійського комітету (МОК) з безпаперових платежів під час Ігор з 1986 року і до 2032 року.

Це не перші Ігри, на яких компанія має монополію на цифрові транзакції. Visa Europe вже була партнером Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні, 2010 року у Ванкувері та 2012 року в Лондоні, а для зимових Ігор 2022 року в Пекіні був зроблений виняток: там приймалися транзакції в цифрових юанях.

Резервні рішення для глядачів

Visa встановить на 15 об'єктах Ігор 4 500 платіжних терміналів, якими можуть користуватися тільки власники карток Visa, а також близько 60 банкоматів. Якщо у вас немає картки Visa, ви зможете зняти готівку в цих автоматах, щоб купити сувеніри або їжу і напої, але при цьому вам доведеться стояти в довгих чергах.

За словами Шарлотти Хогг, "ви зможете придбати передплачену картку Visa в кожному місці проведення змагань". Віртуальну картку Visa можна буде купити прямо на телефоні через додаток, призначений для цієї мети. На олімпійських об'єктах також поширюватимуться тимчасові передплачені картки з максимальним лімітом у 150 євро, які даватимуть змогу глядачам користуватися карткою на всіх змагальних об'єктах і далі до кінця 2024 року.

Ексклюзивність платежів Visa на Олімпійських іграх "законна", пояснив Жан-Поль Мазоєєр, голова GIE і заступник генерального директора Crédit Agricole SA, оскільки "це приватноправовий договір між МОК і американським оператором".