ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

МЗС Ефіопії висловило протест у відповідь на заклик посла США звільнити політв'язнів

Велика Епоха
(istockphoto)

У четвер Ефіопія висловила протест у зв'язку із заявами посла США про те, що звільнення політичних в'язнів зможе допомогти країні почати продуктивний діалог, а затримання критиків не вирішить її проблем, пише AP News.

Міністерство закордонних справ заявило, що виступ посла з питань політики і прав людини Ервіна Массінги містив «твердження» і «непрохані поради». МЗС працюватиме з посольством, щоб виправити «помилки і невідповідності».

«Заява не відповідає дійсності та містить голослівні твердження. Вона суперечить історичним і дружнім відносинам між Ефіопією та Сполученими Штатами», — йдеться в листі міністерства.

У своїй промові Массінга заявив, що затримання критиків не вирішить проблем Ефіопії і що «політичному діалогу, якого потребують ефіопи, може допомогти звільнення ключових політичних фігур».

Він закликав уряд і повстанські угруповання погодитися на діалог і заявив, що «країна набагато більше виграє від миру, ніж від боротьби на полі бою».

Федеральні сили в Ефіопії ведуть бойові дії з кількома повстанськими угрупованнями в регіонах країни, а також із повстанцями, пов'язаними за етнічною приналежністю, що призводить до загибелі та переміщення людей. Правозахисні групи звинувачують федеральних солдатів у порушеннях прав у таких регіонах, як Амхара, де базуються повстанські угруповання.

Минулого місяця після звільнення з в'язниці було застрелено опозиціонера, і призначена державою група з прав людини зажадала розслідування його смерті.