ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Безпілотники знову атакували нафтопереробний завод у Туапсе

Велика Епоха
Дим від пожежі на нафтопереробному заводі в Туапсе, Росія. Скріншот із відео, випущеного 17 травня 2024 року. (VIDEO OBTAINED BY REUTERS/Handout via REUTERS)

Унаслідок великої атаки безпілотників у РФ було пошкоджено нафтопереробний завод у Туапсе. За повідомленням російської влади, у селищі під Бєлгородом загинуло двоє людей, пише Reuters.

Губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков повідомив, що «під час атаки дрона-камікадзе» мати та її чотирирічний син загинули, коли їхали в автомобілі.

Пожежу на нафтопереробному заводі в Туапсе загасили, повідомила місцева влада. Розмір збитків не уточнюють.

Після попередньої пожежі, що сталася в січні, на заводі кілька місяців тривали ремонтні роботи, які завершилися тільки наприкінці квітня. Тоді причиною пожежі також стали українські безпілотники, які неодноразово завдавали ударів по російських НПЗ і спричиняли значні перебої у виробництві.

Потужність Туапсинського НПЗ становить 12 мільйонів тонн на рік (240 000 барелів на добу). Він виробляє нафту, мазут, вакуумний газойль і дизельне паливо з високим вмістом сірки, постачаючи його переважно до Туреччини, Китаю, Малайзії та Сінгапуру.

Міністерство оборони Росії повідомило в п'ятницю, що за ніч російські засоби ППО знищили 102 українських безпілотника і шість катерів без екіпажів у Чорному морі.

В анексованому Росією Криму в Севастополі було пошкоджено електропідстанцію, повідомив призначений РФ місцевий губернатор Михайло Развожаєв у Telegram. Він сказав, що будуть «окремі відключення», а заняття у школах скасовано.