ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індонезійці залишають будинки поблизу вулкану, що вивергається, а аеропорт закривається через небезпеку попелу (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У четвер влада Індонезії закрила аеропорт, а мешканці покинули свої домівки поблизу виверження вулкана через небезпеку поширення попелу, падіння каміння, гарячих вулканічних хмар і можливість цунамі.

У середу на горі Руанг на північній стороні острова Сулавесі сталося щонайменше п'ять великих вивержень, що змусило Центр вулканології та зменшення геологічних катастроф оголосити найвищий рівень тривоги, що свідчить про активне виверження вулкана.

У четвер протягом дня кратер безперервно викидав біло-сірий дим, який сягав понад 500 метрів над вершиною.

Людям наказано триматися на відстані не менше 6 кілометрів від 725-метрової гори. Понад 11 000 людей живуть у зоні ураження, і їм було наказано виїхати. Щонайменше 800 з них зробили це.

Міжнародний аеропорт у місті Манадо був тимчасово закритий у четвер через викид вулканічного попелу в повітря.

"Ми змушені закрити польоти в аеропорту Сам Ратулангі через поширення вулканічного попелу, що може загрожувати безпеці польотів", – сказав Амбар Суріоко, голова регіональної адміністрації аеропорту.

За даними Консультативного центру з питань вулканічного попелу Австралійського метеорологічного бюро, виверження в середу ввечері викинули вулканічний попіл в атмосферу на висоту близько 21 000 метрів. У четвер бюро заявило, що відстежує і прогнозує розсіювання попелу.

Вулканологічний центр Індонезії зазначив, що ризики від виверження вулкана включають можливість того, що частина вулкана може обвалитися в море і викликати цунамі. У грудні 2018 року індонезійський острів-вулкан Анак Кракатау вивергся і обвалився, втративши близько 3/4 свого об'єму і спровокувавши потужне цунамі, яке забрало життя понад 400 людей. Виверження вулкана Руанг у 1871 році також спричинило цунамі.

Острів Тагуланданг, що на схід від вулкана Руанг, може опинитися в зоні ризику, якщо станеться обвал. Його мешканці були серед тих, кого попросили евакуюватися.

"Люди, які живуть в районі острова Тагуланданг і знаходяться в радіусі 6 кілометрів, повинні бути негайно евакуйовані в безпечне місце за межами 6-кілометрового радіуса", – заявив у четвер Абдул Мухарі, речник Національного агентства з пом'якшення наслідків стихійних лих. "І особливо ті, хто живе поблизу узбережжя, повинні знати про потенційну можливість виверження розпечених порід, гарячих хмар і хвиль цунамі, які можуть бути спровоковані обвалом вулканічного тіла в море".

Агентство повідомило, що мешканці будуть переселені до найближчого міста Манадо на острові Сулавесі, що знаходиться в шести годинах їзди на човні.

Індонезія, архіпелаг з населенням 270 мільйонів осіб, має 120 діючих вулканів. Вона схильна до вулканічної активності, оскільки розташована вздовж "Вогняного кільця" – підковоподібної серії сейсмічних розломів навколо Тихого океану.