ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поліція заарештувала шістьох осіб за крадіжку золота і валюти зі складу Air Canada (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Шістьох осіб було заарештовано і ще троє перебувають у розшуку у зв'язку з "найбільшим пограбуванням в історії Канади". За рік до цього з міжнародного аеропорту Торонто Пірсон було вкрадено золота і валюти на суму понад 22 мільйони канадських доларів (16 мільйонів доларів США).

Підозрювані, зокрема двоє співробітників Air Canada, підробили авіанакладну, щоб викрасти зі складу вантаж, що прибув зі Швейцарії, з 6600 золотих злитків вагою 400 кг і майже 2 мільйони доларів США готівкою, повідомили представники поліції.

Поліція регіонального муніципалітету Піла на пресбрифінгу назвала імена дев'яти підозрюваних і описала 19 обвинувачень, які їм висунуто.

П'ятеро підозрюваних були заарештовані в Канаді і відпущені під заставу до суду. Одного підозрюваного, родом із Брамптона, Онтаріо, заарештували з вогнепальною зброєю в Пенсільванії і він залишається під вартою в США. За словами поліції, на інших трьох було видано ордери на арешт по всій Канаді.

Компанія Air Canada заявила, що відсторонила від роботи одного співробітника вантажного відділу, обвинуваченого в крадіжці, а інший, який працював у тому самому відділі під час пограбування, залишив авіакомпанію до оголошення обвинувачень.

Слідчі Піла спільно з Бюро з контролю за обігом алкоголю, тютюну, вогнепальної зброї та вибухових речовин США вилучили 1 кг золота і близько 434 000 канадських доларів у валюті.

"Ми вважаємо, що вони переплавили золото, а прибуток, отриманий від його продажу, використали для купівлі вогнепальної зброї", — сказав детектив-сержант Майк Мевіті.

Поліція також виявила близько 65 одиниць вогнепальної зброї, яку, як стверджують слідчі, було придбано на кошти, виручені від крадіжки.

Після пограбування компанія Brinks, що базується в Майамі, подала до суду на Air Canada, звинувативши авіакомпанію в "недбалості та недбалості". Brinks була найнята швейцарським банком Raiffeisen Schweiz і компанією Valcambi, що займається афінажем дорогоцінних металів, для перевезення цінностей із Цюріха в Торонто.