ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Греція витратить 780 мільйонів євро на захист морського біорізноманіття: прем'єр-міністр

Велика Епоха
Пластикові відходи на дні моря біля острова Андрос, Греція, 20 липня 2019 року. Фотографія зроблена 20 липня 2019 року. (REUTERS/Stelios Misinas/File Photo)

Греція просуває 21 ініціативу вартістю 780 мільйонів євро для захисту морського біорізноманіття та боротьби із забрудненням прибережних територій, заявив прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс у понеділок перед початком міжнародної конференції, пише Reuters.

Греція, до складу якої входять тисячі островів і яка має найдовшу середземноморську берегову лінію серед усіх прибережних держав, заявила минулого тижня, що планує створити два морські парки, один в Іонічному морі і один в Егейському морі, в рамках цих ініціатив.

"Тихо, але методично Греція відіграє провідну роль у захисті від драматичних кліматичних змін, які, як доведено, впливають на кожен регіон і кожен вид діяльності", – зазначає Міцотакіс у статті, опублікованій в газеті Kathimerini.

Греція планує представити свою національну стратегію захисту морського біорізноманіття на конференції "Наш океан", яку цього року прийматимуть Афіни і в якій візьмуть участь близько 120 країн.

Під час конференції буде оголошено про понад 400 нових зобов'язань на суму 10 мільярдів доларів, повідомив урядовець на умовах анонімності.

Минулого місяця Служба зміни клімату Європейського Союзу "Коперник" повідомила, що температура океану в лютому досягла рекордно високого рівня за весь час спостережень, починаючи з 1979 року. Надмірний вилов риби та пластикове забруднення також є основними загрозами для океанів.

Дослідження показали, що кількість пластику, який потрапляє у світовий океан, може майже потроїтися до 2040 року, якщо не буде вжито подальших заходів.

Греція хоче зменшити кількість пластикового сміття у воді на 50%, а мікропластику – на 30% до 2030 року, заявив урядовець.

За словами Міцотакіса, грецькі морські парки, межі яких будуть визначені після наукових досліджень до початку 2025 року, охоплять 32% грецьких вод. Греція законодавчо закріпила розширення морських природоохоронних зон до 30% своїх територіальних вод до 2030 року.

План створення морського парку в Егейському морі викликав роздратування сусідньої Туреччини, яка заявила минулого тижня, що не бажає миритися з можливим "доконаним фактом щодо географічних об'єктів, статус яких є спірним". У відповідь Греція звинуватила Туреччину в "політизації суто екологічного питання".

Союзники по НАТО Греція і Туреччина вже давно мають розбіжності з низки питань, в тому числі щодо морських кордонів і претензій на їхні континентальні шельфи в Середземному морі.

За словами Міцотакіса, серед інших ініціатив, які зараз реалізуються, – кампанії з обмеження забруднення пластиком, будівництво зарядних станцій в 12 портах для електромобілів і створення системи моніторингу за захищеними морськими територіями, оскільки рибальство, яке завдає шкоди морському дну, буде заборонене. За словами чиновника, Греція хоче заборонити донне тралення у всіх морських заповідних зонах до 2030 року.