ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поліція заарештувала підлітка за напад на єпископа в церкві в Австралії (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Щонайменше чотири людини були поранені, включно з єпископом, унаслідок нападу з ножем у церкві в передмісті Сіднея в понеділок.

Поліція повідомила, що заарештувала 15-річного юнака на місці події та була змушена затримати його в церкві у Вейклі, передмісті за 30 км на захід від центру Сіднея, задля його ж безпеки, після того як натовп зібрався на вулиці та зажадав вивести нападника.

Це був другий великий напад із ножем усього за три дні після того, як шістьох людей було вбито в торговому центрі в районі Бонді.

Єпископ ассірійської церкви Христа Доброго Пастиря Мар Марі Еммануель вів вечірню службу, коли до нього підійшов чоловік із ножем, як видно на відеозаписі на сторінці церкви в соціальних мережах. Нападник завдав священику кілька ударів ножем у голову і груди.

На іншому відео очевидця, знятому відразу після того, що сталося, видно, як чоловіка притискають до землі кілька людей. Голос говорить арабською: "Якби вони не ображали мого пророка, я б не прийшов сюди. Якби він не втручався в мою релігію, я б сюди не прийшов".

Служба швидкої допомоги Нового Південного Уельсу повідомила, що внаслідок нападу постраждало четверо людей. У повідомленні на Facebook церква повідомила, що серед постраждалих — єпископ Еммануїл і священик, отець Ісаак Ройел. Поліція повідомила, що поранення не становлять загрози для життя.

Два свідки розповіли Reuters, що натовп кидав у поліцейських каміння. Для боротьби із заворушеннями було викликано понад 100 співробітників поліції, і двох із них доправили в лікарню з травмами.

"Ми просимо ваших молитов у цей час. Єпископ і отець бажають, щоб ви також помолилися за злочинця", — йдеться в повідомленні церкви.

Еммануель був висвячений у сан священника 2009 року, а потім на єпископа 2011 року, повідомляється на сайті церкви. Він став популярною фігурою в соціальних мережах: ролики з його проповідями набирають сотні тисяч переглядів на таких платформах, як YouTube і TikTok.

Єпископ називав ізоляцію під час пандемії COVID-19 "масовим рабством". У нещодавній проповіді, опублікованій шанувальниками в Інтернеті, він заявив, що ООН була заснована сатаною.

Напад, що стався всього за кілька днів після різанини в Бонді, викликав осуд з боку релігійних громад міста. Прем'єр-міністр штату Новий Південний Уельс Кріс Міннс скликав пізно ввечері зустріч релігійних лідерів, які одностайно засудили насильство в будь-якій формі.

В окремій заяві Австралійська національна рада імамів засудила напад і закликала суспільство зберігати спокій.

Поліція заявила, що в ранні години вівторка патрулюватиме мечеті та інші місця релігійного поклоніння на південному заході Сіднея.