ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шість відвідувачів торгового центру в Сіднеї загинули внаслідок нападу з ножем (ВІДЕО)

Велика Епоха
Людей виводять із торгового центру "Вестфілд", де кілька людей отримали ножові поранення, у Сіднеї, 13 квітня 2024 року. (AP Photo/Rick Rycroft)

У суботу чоловік із ножем убив шістьох людей у торговому центрі Сіднея, після чого був застрелений поліцією. Вісім осіб, включно з 9-місячною дитиною, дістали поранення.

Поліція Нового Південного Уельсу заявила, що 40-річного чоловіка вважають винним у нападі в торговельному центрі Westfield у Bondi Junction, недалеко від пляжу Бонді. За словами поліцейських, вони не розглядають зв'язку нападу з тероризмом.

Чоловік був застрелений інспектором поліції після того, як повернувся і підняв ніж, повідомив журналістам помічник комісара поліції Нового Південного Уельсу Ентоні Кук.

"Усе сталося дуже швидко — офіцерка, яка була поблизу, сама прийшла на місце злочину і була направлена людьми, які перебували в центрі", — сказав він. "Вона здійснила ті дії, які врятували життя багатьох людей".

Напад на велелюдний торговий центр розпочався близько 15:10.

"(Нападник) ішов дуже спокійно, ніби їв морозиво в парку. А потім він піднявся ескалаторами... і, ймовірно, приблизно через хвилину ми почули три постріли", — розповів один з очевидців австралійському телеканалу ABC.

Шість жертв (п'ять жінок і один чоловік) та підозрюваний загинули. Офіцер проводив штучне дихання нападнику до прибуття парамедиків.

Комісар поліції Нового Південного Уельсу Карен Вебб повідомила, що вісім постраждалих перебувають на лікуванні в лікарні. Дитину прооперували, але про її стан говорити поки рано, сказала вона.

"Я бачив, як усі люди біжать, і не розумів, що відбувається", — каже Аюш Сінгх. "Я подумав, що це якісь люди розігрують мене, а за деякий час побачив хлопця з ножем, який тікав із пішохідної доріжки до кафе, де я працюю".

За його словами, поліція приїхала досить швидко.

Парамедики надавали допомогу постраждалим на місці події. Торговий центр і прилегла до нього територія залишаються в оточенні, поки поліція розбирається в події.

"Це був жахливий акт насильства, жертвами якого стали невинні люди, які робили покупки у звичайну суботу", — сказав прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе.

"Сьогодні Бонді Джанкшн став ареною жахливого насильства, але він також став свідком людяності та героїзму наших співвітчизників, нашої хороброї поліції, наших рятувальників і, звісно, наших звичайних людей, які ніколи не могли уявити, що їм доведеться зіткнутися з таким інцидентом", — додав він.