ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зсув ґрунту в ДР Конго забрав життя 12 людей, понад 50 вважаються зниклими безвісти

Велика Епоха
Будинок стоїть поруч із серйозно пошкодженою дорогою після сильних дощів, що спричинили повені та зсуви, на околиці Кіншаси, Демократична Республіка Конго, 14 грудня 2022 року. (REUTERS)

Щонайменше 12 людей загинули і понад 50 вважаються зниклими безвісти після того, як сильний дощ спричинив обвал яру в річку на південному заході Демократичної Республіки Конго, повідомив у неділю місцевий чиновник і лідер громадянського суспільства, пише Reuters.

Зсув стався близько полудня в суботу в комуні Дібая Лубве в провінції Квілу. Каскад глини і уламків зійшов до берегів річки Касаї, де причалив човен і люди прали білизну.

Тимчасовий губернатор провінції Фелісьєн Ківей повідомив, що на цей час з-під завалів було витягнуто 12 тіл, серед яких дев'ять жінок, троє чоловіків і немовля.

"Близько 50 людей вважаються зниклими безвісти, але ми продовжуємо пошуки в глині", – сказав він, додавши, що шанси знайти тих, хто вижив, невеликі, оскільки інцидент стався за 12 годин до цього.

Координатор місцевої групи громадянського суспільства Арсен Касьяма повідомив, що зсув також накрив людей, які робили покупки на ринку.

Загинуло 11 людей, семеро з них отримали серйозні поранення, а понад 60 осіб вважаються зниклими безвісти.

Погане міське планування і слабка інфраструктура по всьому Конго роблять громади більш вразливими до екстремальних дощів, які стають все більш інтенсивними і частими в Африці через потепління температури, за словами експертів з питань клімату.