ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські балетні вистави вдруге скасовано в Південній Кореї

Велика Епоха
Світлана Захарова, прима-балерина Великого театру і міланського театру "Ла Скала", та інші танцюристи виступають під час репетиції балету Чайковського "Спляча красуня" у Большому театрі в Москві 17 листопада 2011 року. (REUTERS/Denis Sinyakov/File Photo)

Балетне шоу в Південній Кореї за участю головних танцюристів російського балету Великого театру було скасовано за день до прем'єри, повідомили організатори в понеділок, пише Reuters.

У березні також були скасовані сеульські вистави балету за участю Світлани Захарової, російської прима-балерини українського походження і прихильниці президента Росії Володимира Путіна.

Посольство Росії в Південній Кореї висловило "глибокий жаль" з приводу останнього скасування.

"Ми не можемо не відзначити, що Південна Корея демонструє певну тенденцію в підході до співпраці з Росією і в культурній сфері", — йдеться в повідомленні посольства в соціальних мережах.

"У нас не буде іншого вибору, окрім як розглянути це питання".

У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну Південна Корея долучилася до західних економічних санкцій проти Росії, призупинила операції з російськими установами та регулює експорт деяких стратегічних товарів, включно з електронікою та напівпровідниками.

Сеул і Москва також конфліктували через рішення Сеула запровадити санкції проти російських фізичних і юридичних осіб, які, як вважається, перевозили військові вантажі до Північної Кореї або були пов'язані з північнокорейськими ядерною та ракетною програмами.

У виставах, які мали відбутися з вівторка до четверга, спочатку брали участь 12 головних артистів балету Великого театру в Центрі виконавських мистецтв Седжонг у Сеулі.

Потім програму було змінено, щоб скоротити кількість російських артистів і змінити зміст.

Однак у понеділок організатори шоу оголосили про скасування в соціальних мережах, заявивши, що зміни у складі та програмі шоу не були прийняті концертним залом.