ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

План розділення законопроєктів про допомогу Україні та Ізраїлю буде розглянуто у США (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Демократи у США заявили у вівторок, що розглянуть пропозицію ухвалити допомогу в галузі національної безпеки для України, Ізраїлю і Тайваню окремо, а не у вигляді одного законопроєкту.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив у понеділок, що Палата представників розгляне допомогу цього тижня, але зробить це у вигляді окремих законопроектів.

Демократи в Палаті представників і Сенаті, а також Білий дім, заявили, що розглянуть пропозиції Джонсона, хоча й наголосили, що найкращою і найшвидшою стратегією буде ухвалення Палатою представників закону, схваленого Сенатом у лютому.

У вівторок план Джонсона був схвалений лідерами комітетів Палати представників з асигнувань, збройних сил, закордонних справ і розвідки, а також головою підкомітету з асигнувань на оборону.

"У нас немає зайвого часу, коли йдеться про нашу національну безпеку. Ми маємо ухвалити цей пакет допомоги цього тижня", — ідеться в спільній заяві представників Тома Коула, Майка Роджерса, Майкла МакКола, Майка Тернера і Кена Калверта.

Тернер і представник Джим Гаймс, головний демократ у комітеті з розвідки, після секретного брифінгу окремо заявили, що ситуація в Україні критична, і допомога має бути прийнята негайно.

Розгляд окремих законопроєктів може збільшити строки ухвалення закону про допомогу на кілька тижнів, оскільки він має пройти Палату представників, а потім повернутися на голосування до Сенату, перш ніж його можна буде надіслати до Білого дому для підпису президента-демократа Джо Байдена.

"Я утримуюся від суджень про те, що вийде з Палати представників, доки ми не дізнаємося більше про суть пропозиції та процес, у якому вона буде реалізована", — заявив сенатор Чак Шумер, відкриваючи засідання Сенату.

"Сподіваюся, сьогодні ми отримаємо подробиці пропозиції спікера. Повторюся, час не терпить", — сказав Шумер.

Текст законопроєктів не було оприлюднено (очікувалося, що його буде опубліковано наприкінці вівторка). Також не було зрозуміло, допомогу якої країни Палата представників розглядатиме насамперед. Республіканці неодноразово намагалися домогтися допомоги Ізраїлю без допомоги Україні, а демократи відкидали цей підхід. Білий дім також виступав проти окремої допомоги Ізраїлю.

На запитання про те, чи підтримає Білий дім чотири окремі законопроєкти, прессекретар Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі відповів, що адміністрація очікує додаткової інформації.

"На перший погляд здається, що пропозиція спікера дійсно допоможе нам отримати допомогу Україні, допомогу Ізраїлю та необхідні ресурси в Індо-Тихоокеанському регіоні для широкого спектра непередбачених ситуацій. Ми просто хочемо отримати більше деталей", — сказав він журналістам.

У вівторок Джонсон повідомив Fox News, що четвертий законопроєкт включатиме додаткові санкції проти Росії та Ірану, а також "Акт РЕПО" — положення про арешт російських активів для допомоги Україні.

Принаймні двоє ультраправих республіканців пригрозили домогтися відставки Джонсона з посади спікера, якщо він дозволить голосування з питання про допомогу Україні. Джонсон заявив, що не піде у відставку.

Невідомо, чи буде він зміщений у разі невдоволення ультраправих, оскільки деякі демократи заявили, що проголосують за збереження роботи Джонсона, щоб запобігти хаосу в Палаті представників. Минулого року консерватори змістили тодішнього спікера Кевіна Маккарті, і минуло три тижні, перш ніж був обраний Джонсон.