ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Аргентині наркобарони із в'язниці замовили ще одне вбивство, щоб залякати владу (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

На станції техобслуговування 9 березня в Росаріо у 25-річного співробітника Бруно Буссаніча вистрілили тричі з відстані менше ніж метр, як показують записи камер спостереження. Нападник зник, не взявши жодного песо.

Поруч із тілом Буссаніча було знайдено лист, адресований чиновникам, які хочуть обмежити владу наркобаронів. "Ми не хочемо ні про що домовлятися. Нам потрібні наші права", — йдеться у зверненні. "Ми вб'ємо ще більше невинних людей".

Це був четвертий смертельний випадок у Росаріо, пов'язаний із бандою, за останні кілька днів. Влада назвала це безпрецедентним для Аргентини, в якій масштаби насильства з боку наркокартелів завжди були меншими, ніж у деяких інших країнах Латинської Америки.

Приголомшені жителі Росаріо, опитані Ассошіейтед Прес, розповіли про те, що їх охоплює почуття жаху.

"Щоразу, коли я йду на роботу, я прощаюся з батьком, наче востаннє", — каже 21-річна Селеста Нуньєс, яка теж працює на заправній станції.

Низка вбивств стала випробуванням для програми безпеки президента Хав'єра Мілея. З моменту вступу на посаду 10 грудня лідер правих пообіцяв переслідувати членів банд як терористів і змінити закон, щоб уперше від моменту закінчення жорстокої військової диктатури в Аргентині 1983 року дозволити армії виходити на вулиці, охоплені злочинністю, пише AP News.

Його заклик до дотримання законності та порядку дав змогу губернатору провінції Санта-Фе, до складу якої входить Росаріо, застосувати жорсткі заходи щодо злочинних угруповань, які перебувають в ув'язненні і які, на думку влади, організували 80% перестрілок минулого року. За наказом губернатора Максиміліано Пулларо поліція посилила рейди у в'язницях, вилучила тисячі контрабандних мобільних телефонів і обмежила побачення.

"Ми зіткнулися з групою наркотерористів, які відчайдушно намагаються зберегти владу і безкарність", — заявив Мілей після вбивства Буссаніча, оголосивши про введення федеральних сил у Росаріо. "Ми посадимо їх у в'язницю, ізолюємо, і повернемо собі вулиці".

Багато прихильників Мілея неоднозначно ставляться до рейдів поліції, включно з Германом Бусаничем, батьком убитого працівника бензоколонки.

"Вони влаштовують шоу, а ми стикаємося з наслідками", — сказав він журналістам.

Наркоторговці тримають у вузді бідні квартали Росаріо, де повно молодих людей, вразливих для вербування. Одним із них був Віктор Емануель, 17-річний підліток, убитий два роки тому гангстерами-суперниками. Ніхто не був заарештований.

"Мої сусіди знають, хто винен", — сказала AP його мати, Героніма Бенітес. "Я шукала допомоги скрізь, стукала у двері судових органів, уряду. Ніхто не відповів".

Тепер ворогуючі наркоторговці об'єднуються в групи і тероризують райони міста, які раніше вважалися безпечними.

Ув'язнені лідери банд у Латинській Америці вже давно керують злочинними підприємствами дистанційно за допомогою корумпованих охоронців. Але, згідно з обвинувальним висновком, представленим минулого тижня, боси банд в Аргентині передавали інструкції щодо вбивства випадкових цивільних осіб через сімейні візити та відеодзвінки.

"Це насильство іншого рівня", — сказав 20-річний Родріго Домінгес. "Ви не можете вийти на вулицю".

Деякі експерти скептично ставляться до того, що жорсткий підхід до боротьби зі злочинністю зупинить наркоторговців від купівлі контролю над поліцією і в'язницями Аргентини.

"Поки уряд не вирішить свої проблеми з корупцією, репресії щодо в'язниць навряд чи дадуть довгостроковий ефект", — каже Крістофер Ньютон, слідчий колумбійської дослідницької організації InSight Crime.

"Це як рак, який росте і росте", — каже Бенітес зі свого будинку, вікна якого захищені кованими залізними ґратами.

"Ми, що живемо зовні, живемо у в'язниці", — каже вона. "У тих, хто всередині, є все".

Відео по темі: