ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Північна Корея запустила "нові і потужні" крилаті ракети (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Північна Корея заявила в суботу, що випробувала "надвелику" боєголовку крилатої ракети і нову зенітну ракету в західному прибережному районі.

Північнокорейські державні ЗМІ повідомили, що в п'ятницю ракетне управління країни провело "випробування потужності" боєголовки, призначеної для стратегічної крилатої ракети Hwasal-1 Ra-3, і випробувальний запуск зенітної ракети Pyoljji-1-2. У повідомленні йдеться, що під час випробувань було досягнуто "певної мети".

На фотографіях, опублікованих офіційним Центральним агентством новин Кореї (KCNA), видно, що щонайменше дві ракети були випущені з пускових установок на злітно-посадковій смузі.

Північна Корея провела аналогічні випробування 2 лютого, але тоді не уточнила назви крилатої або зенітної ракети, що свідчить про можливий технологічний прогрес після випробувань однієї й тієї самої системи протягом кількох тижнів.

KCNA заявляє, що п'ятничні випробування були частиною регулярних військових розробок КНДР і не мають нічого спільного з "навколишньою ситуацією".

Останніми роками північнокорейський лідер Кім Чен Ин активізував демонстрацію озброєнь, включно з більш потужними ракетами, націленими на материкову частину США та американські об'єкти в Тихому океані. Сполучені Штати, Південна Корея і Японія відповіли на це розширенням спільних військових навчань і відточуванням стратегій стримування, заснованих на стратегічних активах США.

Крилаті ракети входять до колекції північнокорейської зброї, призначеної для подолання регіональних систем протиракетної оборони. Вони доповнюють лінійку балістичних ракет КНДР, включно з міжконтинентальними балістичними ракетами, націленими на континентальну частину Сполучених Штатів.

На думку аналітиків, зенітно-ракетні технології — це та сфера, де Північна Корея може отримати вигоду від поглиблення військового співробітництва з Росією, коли дві країни об'єднуються перед обличчям конфронтацій зі США. США і Південна Корея звинувачують КНДР у постачанні РФ артилерійських снарядів та іншого обладнання для атак на Україну.