ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Фінляндії представили новий бленд кави, згенерований ШІ

Велика Епоха
Засновник кав'ярні Kaffa Сванте Хампф демонструє упаковку кавової суміші "AI-conic", створеної штучним інтелектом, у Гельсінкі, Фінляндія, 19 квітня 2024 року. (AP Photo/Jari Tanner)

Компанія Kaffa, розташована в столиці Фінляндії, презентувала кавову суміш, розроблену штучним інтелектом, у рамках експерименту, в якому, як сподіваються, технологія може полегшити навантаження в секторі, який традиційно пишається ручною працею, пише AP News.

Розробку компанії Kaffa Roastery в Гельсінкі представили цього тижня в скандинавській країні з населенням 5,6 мільйона осіб, яка, за даними Міжнародної організації кави, споживає найбільше кави у світі (12 кілограмів на душу населення на рік).

Бленд (підібрана штучним інтелектом суміш із чотирьох видів зерен, серед яких переважає бразильський сорт Fazenda Pinhal) став результатом спільного проєкту Kaffa, третьої за величиною кав'ярні у Фінляндії, і місцевої консалтингової компанії Elev, що спеціалізується на штучному інтелекті.

"Використовуючи моделі, подібні до ChatGPT і Copilot, ШІ було доручено створити суміш, яка ідеально відповідала б смакам любителів кави, розширюючи межі звичних смакових поєднань", — ідеться в повідомленні Elev.

Керуючий директор і засновник Kaffa Roastery Сванте Хампф розповів у суботу The Associated Press, що двоє партнерів хотіли перевірити, як АІ та його різноманітні інструменти можуть допомогти в обсмажуванні кави — традиційній ремісничій професії, яка високо цінується у Фінляндії.

"Ми дали штучному інтелекту опис усіх наших сортів кави та їхніх смаків і доручили йому створити нову захопливу суміш", — сказав Гампф, демонструючи "AI-conic" на Гельсінському фестивалі кави, що щорічно збирає разом обсмажувальників і шанувальників кави.

Компанія вибрала суміш зерен із Бразилії, Колумбії, Ефіопії та Гватемали, а також розробила етикетку для пакування кави і докладний опис смаку, в якому йдеться про те, що "AI-conic" — це "добре збалансована суміш солодощів і стиглих фруктів".

Гампф зізнався, що був здивований тим, що AI "дещо дивно" обрала для створення суміші чотири різні види кавових зерен, а не два або три, як зазвичай, що дає змогу розрізняти смаки кави різного походження.

Однак після першого пробного обсмажування і сліпого тестування кавові експерти Kaffa зійшлися на думці, що технологічний бленд вийшов ідеальним і не потребує людських коригувань.

За словами представника компанії Elev Антті Мерілехто, "AI-conic — це наочний приклад того, як штучний інтелект може відкрити нові перспективи для досвідчених професіоналів" і запропонувати любителям кави нові смакові відчуття.

"Це випробування стало першим кроком до того, щоб зрозуміти, як штучний інтелект може допомогти нам у майбутньому", — сказав Хампф, додавши, що проєкт об'єднав "ремісничу майстерність обсмажувальників" і дані, отримані за допомогою штучного інтелекту. "Я думаю, що ШІ може багато чого запропонувати нам у довгостроковій перспективі. Особливо нас вразили створені ним описи смаку кави".