ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У цьому казковому середньовічному голландському селі замість доріг канали (ФОТО)

Велика Епоха
(OlenaPalaguta/Shutterstock)

Казка стала реальністю: мальовниче, казкове голландське село Гітхорн, де вода замінила дороги.

Це середньовічне село бере свій початок у XIII столітті. Тут досі збереглися традиційні солом'яні дахи, під якими можна сховатися від дощу і поласувати голландським яблучним пирогом або випити домашнього пива Giethoorn. Що може бути більш голландським, ніж це?

Але славиться село насамперед лабіринтом зі 176 тихих каналів, що проходять уздовж рядів старих будинків, з деревами, прилеглими до них галявинами та пішохідними містками. Це дійсно дуже схоже на казку.

Село отримало неофіційну назву: "Північна Венеція".

(rob3rt82/Shutterstock)
(piotr iłowiecki/CC BY-SA 2.0 DEED)
(SNEHIT PHOTO/Shutterstock)
(OlenaPalaguta/Shutterstock)

Безліч туристів приїжджають автобусами, щоб побачити село, яке стало знаменитим завдяки інтернету. Цей відокремлений куточок розташований приблизно за 120 км на північний захід від Амстердама.

Хоча тут велелюдно, туристи зазвичай шанобливо ставляться до 2800 місцевих жителів, прогулюючись пішохідними доріжками, роблячи знімки й користуючись тихими човнами з електромоторами.

Оскільки в Гітхорні немає доріг, пересуватися найкраще на човні.

(Gabriela Beres/Shutterstock)
(hans engbers/Shutterstock)
(ariadna de raadt/Shutterstock)
(Gaspar Janos/Shutterstock)

Хтось може запитати: навіщо потрібні всі ці канали?

Що ми знаємо напевно, так це те, що перші жителі Нідерландів добували торф у цих низинах.

Цілком можливо, що дощі заповнили вириті ними траншеї, залишивши водні шляхи, які стали зручнішими для пересування, ніж дороги. Можливо тому, що дороги занадто часто затоплювало.

За легендою, село отримало свою назву завдяки частим повеням. Після повені 1170 року фермери знайшли тут безліч козячих рогів. Giethoorn походить від голландського "Geytenhoren", що означає "козячий ріг".

Уздовж головної магістралі іноді буває велелюдно, особливо навесні та влітку. Натовпи туристів здійснюють одноденні подорожі на великих човнах, організовані компаніями-гідами.

У Гітхорні є і відокремлені райони, розташовані осторонь від второваних стежок. У міжсезоння, восени або навіть взимку, тут не так багатолюдно. У цьому казковому місці пейзажі можуть навіяти думки про картини Моне.

(fokke baarssen/Shutterstock)

Зазвичай туристи хочуть затриматися на годину чи дві, щоб повністю відчути місцевість. Ви можете прогулятися каналами, відвідати сувенірні магазини та художні галереї, а також зайти випити пива або скуштувати голландського яблучного пирога. Тут є старомодні голландські ресторани з солом'яними дахами.