ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білоруські "Киберпартизаны" зламали "Гродно Азот" із вимогою звільнити політв'язнів

Велика Епоха
Хакер

Білоруська хакерська активістська група стверджує, що проникла в комп'ютери найбільшого в країні заводу з виробництва добрив, щоб змусити уряд звільнити політичних в'язнів, пише AP News.

Державний завод "Гродно Азот" жодним чином не прокоментував заяву групи "Киберпартизаны" про те, що вона завдала шкоди, включно зі знищенням систем резервного копіювання, зашифрованої внутрішньої пошти, документообігу і сотень ПК. Однак сайт компанії недоступний із середи, коли група заявила про атаку.

Координаторка групи Юліана Шаметавец повідомила в п'ятницю агентству Ассошіейтед Прес із Нью-Йорка, що, оскільки завод працює з небезпечними речовинами, зокрема й з аміаком, атака була розрахована на те, щоб зачепити тільки документацію.

Група розмістила в соціальних мережах фотографії, на яких, за її словами, зображені екрани зламаних комп'ютерів заводу.

"Гродно Азот", на якому працює близько 7500 осіб, є ключовим виробником у країні, економіка якої значною мірою залежить від хімічної промисловості.

Репресії проти опозиції в Білорусі посилилися після того, як у серпні 2020 року країну охопили протести у зв'язку з президентськими виборами, за результатами яких Олександра Лукашенка обрали на шостий термін.

Правозахисники стверджують, що під час репресій було заарештовано приблизно 35 000 осіб і що сьогодні за ґратами перебувають приблизно 1400 політичних в'язнів. Серед них — лауреат Нобелівської премії миру Алесь Біляцький, засновник правозахисної групи "Весна".

Протести 2020 року стали найбільшими в Білорусі з моменту приходу до влади Лукашенка 1994 року. Робітники також страйкували на знак протесту на кількох великих підприємствах, включно з "Гродно Азотом".

"Киберпартизаны" заявили, що заявлений ними злом був покаранням за "залякування, тиск і політичні репресії проти співробітників компанії".