ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Туск: Польща повинна вдосконалити протиповітряну оборону, щоб бути "такою ж безпечною, як Ізраїль"

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Дональд Туск

Польща прагне вдосконалити свою протиповітряну оборону, поки не стане "такою ж безпечною, як Ізраїль", заявив прем'єр-міністр Дональд Туск у Варшаві у вівторок після засідання кабінету міністрів з питань національної безпеки, пише Defence24.

Туск зазначив, що Ізраїль перехопив майже всі ракети і безпілотники, випущені по ньому Іраном на вихідних, в той час, як Україна, південний сусід Польщі, здатна перехопити лише третину російських ракет.

"Наше завдання сьогодні полягає в тому, щоб використати всі системи для захисту польського повітряного простору, щоб зробити Польщу такою ж безпечною, як Ізраїль", – сказав він. Висновок, який можна зробити, полягає в тому, що повітряний простір необхідно контролювати, щоб підвищити безпеку Польщі, сказав він.

Туск додав, що Польща зацікавлена в приєднанні до німецької ініціативи "Європейський небесний щит", яка передбачає придбання кількома європейськими країнами німецьких ракет Iris-T з метою захисту європейського повітряного простору.

Протягом останніх двох років Польща є вірним військовим союзником України в її спробах відбити російське вторгнення. Вона також є важливим центром постачання західних озброєнь в Україну. Таким чином, Росія розглядає Польщу як потенційного ворога.

Німеччина надала Україні ракетні комплекси Iris-T і пообіцяла подальші поставки.