ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США заявили, що Пекін не може одночасно догодити і Москві, і ЄС (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Минулого тижня Путін завершив дводенний візит до Китаю.

У спільній заяві, опублікованій обома сторонами, Пекін і Москва пообіцяли поглибити свої й без того тісні зв'язки, особливо в питаннях України і Тайваню.

Москва підтримує будь-які дії Пекіна щодо захоплення Тайваню, а Пекін – територіальні претензії Москви.

Під час візиту Путін зустрівся зі студентами китайського технологічного університету в Харбіні, на який Пентагон наклав санкції. Зокрема – за співпрацю з китайськими військовиками у розробленні ракет.

Держдепартамент США заявив про спробу Пекіна зблизитися з ЄС та Москвою на тлі війни в Україні: «Підживлення російської оборонної промисловості з боку Китаю загрожує не лише безпеці України, а й безпеці Європи. Так Пекін не зможе досягти поліпшення відносин із Європою», — сказав Ведант Пател, заступник прессекретаря Держдепартаменту США:

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що альянс Китаю і Росії загрожує безпеці Тайваню.

На економічному фронті Путін намагався переконати Пекін підтримати проєкт газопроводу для постачання природного газу до Китаю.

Водночас Китай і Росія у спільній заяві засудили США за недавні навчання в Індо-Тихоокеанському регіоні, які вони провели за участю Тайваню, Філіппін та Японії.

Президент Байден також підписав законопроєкт, який майже повністю заборонив імпорт російського збагаченого урану. Раніше США купували в Росії це ядерне паливо приблизно на мільярд доларів на рік.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube