ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фінляндія презентує план стримування мігрантів на кордоні з Росією

Велика Епоха
Мігранти прибувають на велосипедах до міжнародного пункту перетину кордону в Салла, північна Фінляндія, 23 листопада 2023 року. (Lehtikuva/Jussi Nukari via REUTERS/File Photo)

Наступного тижня Фінляндія запропонує закон, який дозволить прикордонникам блокувати шукачів притулку, які намагаються в'їхати з Росії, заявив у неділю прем'єр-міністр, і це рішення може змусити Гельсінкі тимчасово порушити свої міжнародні зобов'язання, пише Reuters.

Минулого року Фінляндія закрила кордон з Росією, щоб зупинити зростаючу кількість прибулих з таких країн, як Сирія і Сомалі, і звинуватила Москву в тому, що вона використовує міграцію як зброю проти неї і Європейського Союзу, що Кремль заперечує.

Минулого року Фінляндія роздратувала Росію, відмовившись від своєї довготривалої військової позаблоковості і приєднавшись до альянсу НАТО у відповідь на вторгнення Москви в Україну. Вона також підписала двосторонній оборонний пакт зі Сполученими Штатами.

Законопроєкт, запропонований правою правлячою коаліцією, визнає, що повернення мігрантів назад до Росії без розгляду їхніх заяв про надання притулку буде порушенням міжнародних зобов'язань Фінляндії у сфері прав людини, але зазначає, що його застосування буде тимчасовим і обмеженим.

Прем'єр-міністр Петтері Орпо заявив, що пропозиція надійде до парламенту наступного тижня, де буде передана на розгляд конституційного комітету.

Для його прийняття необхідно п'ять шостих голосів у парламенті (високий бар'єр, необхідний для конституційних питань) і успіх не є безсумнівним.

«Оскільки це явище знаходиться в руках Росії (хто, звідки і коли приїжджає до фінського кордону) ми не можемо цього допустити. Тому ми повинні посилити наше законодавство», – сказав Орпо журналістам.

Менше 40 мігрантів перетнули кордон з Росією через дику місцевість цього року, відколи Фінляндія закрила свої наземні пункти пропуску, тоді як минулого року через них прибуло близько 1300 мігрантів, свідчать дані Прикордонної служби Фінляндії. Один залізничний пункт пропуску залишається відкритим, але тільки для вантажів.

Фінські лідери кажуть, що законодавство все ще потрібне, оскільки мігранти можуть знову почати прибувати, оскільки тепла погода полегшує подорожі.

«У Росії все ще залишаються тисячі людей... які чекають на можливість дістатися фінського кордону», – сказав Орпо, посилаючись на дані розвідки.