ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Генерала Івана Попова, який критикував МО РФ, заарештували за хабарництво

Велика Епоха
Іван Попов

Російський генерал, який був звільнений з посади минулого року після скарг на проблеми, з якими зіткнулися його війська в Україні, був заарештований за звинуваченням у масштабному хабарництві, повідомляють у вівторок російські ЗМІ.

Арешт генерал-майора Івана Попова, який командував 58-ю гвардійською загальновійськовою армією, послідував за арештом минулого місяця заступника міністра оборони Тимура Іванова, близького соратника тодішнього міністра оборони Сергія Шойгу, також за звинуваченням у хабарництві.

Президент Володимир Путін звільнив Шойгу з посади міністра оборони 12 травня, призначивши його головою Ради національної безпеки. Шойгу був широко звинувачений у нездатності Росії захопити Київ на початку бойових дій в Україні, а лідер найманців Євген Пригожин звинуватив його в некомпетентності та корупції, який у червні 2023 року підняв заколот з вимогою відставки Шойгу та начальника Генштабу генерала Валерія Герасимова.

Менш ніж через місяць після невдалого повстання Пригожина Попов був звільнений. Він заявив, що говорив з Шойгу про недостатнє оснащення у війні в Україні, що призвело до надмірної загибелі росіян, і що його звільнення було «зрадницьким» ударом у спину російським військам в Україні.

Підрозділи Попова воювали в Запорізькій області, одному з найбільш гарячих районів війни в Україні. Його відставка відбулася наступного дня після того, як командний пункт 58-ї армії в Бердянську був обстріляний українськими військами, в результаті чого загинув високопоставлений генерал.