ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Осколок комети освітив небо над Іспанією та Португалією «як у кіно» (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

За даними Європейського космічного агентства (ЄКА), яскравий фрагмент комети осяяв небо над деякими районами Іспанії та Португалії в суботу. Один із жителів Лісабона сказав, що сліпуче видовище було «схожим на кіно».

У неділю вранці ЄКА опублікувало на сайті X відео, зняте камерою Fireball, на якому зображено «приголомшливий метеор» над небом західного іспанського міста Касерес, розташованого неподалік від кордону з Португалією.

Пізніше компанія заявила, що це був «невеликий фрагмент комети», а не метеор. За її оцінками, він пролетів над Іспанією і Португалією зі швидкістю 45 км на секунду, а потім згорів над Атлантикою.

«Імовірність виявлення метеоритів дуже мала», — заявили в ЄКА.

В обох країнах у соціальних мережах поширилися відеоролики, зняті в кількох містах, на яких видно, як об'єкт на великій швидкості перетинає нічне небо, висвітлюючи його яскравими синіми і зеленими тонами.

Іспанська астрономічна обсерваторія Калар-Альто також повідомила, що попередній аналіз, проведений Інститутом астрофізики Андалусії, показав, що об'єкт має «кометне походження».

Під час концерту в португальському місті Барселуш було знято об'єкт, що проносився по небу під час виступу співачки. На іншому відео видно, як небо Порту, другого за величиною міста Португалії, на кілька секунд освітилося яскравим світлом.

Багато хто звернувся до служб порятунку, щоб повідомити про те, що трапилося. Представник іспанської служби порятунку 112 у Мадриді повідомив агентству Europa Press, що отримав кілька дзвінків.

31-річний житель Лісабона Бернардо Таборда розповів Reuters, що гуляв містом із друзями, коли небо раптом стало яскраво-зеленим: «Це виглядало майже як денне світло... ми всі озирнулися і побачили це».

«Це було схоже на кіно, ми всі подивилися один на одного і були приголомшені», — сказав Таборда. «Це було приголомшливо».