ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сильні дощі на сході Австралії спричинили повінь у Сіднеї (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сильний дощ спричинив раптову повінь у найбільшому місті Австралії, Сіднеї, в суботу, що призвело до рятувальних робіт та евакуації мешканців кількох низинних передмість.

Надзвичайні служби повідомили, що за 24 години до 5 ранку за місцевим часом вони провели 13 рятувальних операцій і отримали 297 дзвінків про допомогу від жителів Сіднея, столиці штату Новий Південний Уельс, через повені, викликані сильним дощем.

Десять розпоряджень про екстрену евакуацію було видано для передмість на північному заході міста, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) штату Новий Південний Уельс у суботу вранці.

Національний синоптик попередив, що в суботу ввечері на північному заході Сіднея, міста з населенням близько 5 мільйонів, може статися велика повінь.

Долина Хоксбері-Непін у Сіднеї – це заплава, схильна до небезпечних повеней, оскільки вона живиться п'ятьма притоками і має вузькі місця, що обмежують потік до моря, тому вода піднімається назад під час сильних дощів.

Виконуючий обов'язки помічника комісара ДСНС Даллас Бернс повідомив Австралійській телерадіомовній корпорації, що «все ще багато води рухається», і закликав постраждалих мешканців бути готовими покинути свої домівки.

Міністр з надзвичайних ситуацій Нового Південного Уельсу Джихад Діб заявив, що дощ випав на розбухлі водозбірні басейни, що призвело до «набагато більш серйозних наслідків».

«Наші дамби переповнені, наші водні шляхи переповнені, наші землі насичені водою», – сказав Діб на телевізійній пресконференції в Сіднеї, додавши, що постраждали деякі дороги і мости.

Остання надзвичайна ситуація сталася після того, як у квітні понад 150 людей були врятовані від повеней на сході Австралії.

За даними Австралійської кліматичної служби при федеральному уряді, повені є другим за смертністю типом стихійних лих в Австралії після спеки, на них припадає близько 20% смертей від стихійних лих у період між 1900 і 2022 роками.