ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай заявив, що США провокують гонку озброєнь своїми діями в Південнокитайському морі

Велика Епоха
Кораблі морської міліції Китаю на фото біля Другої Томасівської мілини в Південнокитайському морі, 5 березня 2024 року. (REUTERS/Adrian Portugal/File Photo)

США створюють найбільшу загрозу безпеці в Південнокитайському морі, оскільки їхнє військове розгортання перетворює його на «вир гонки озброєнь», заявив заступник міністра закордонних справ Китаю Сунь Вейдун у своєму виступі, опублікованому в неділю, пише Reuters

Нещодавні морські сутички між Китаєм і Філіппінами, договірним союзником США, перетворили стратегічно важливе Південнокитайське море на потенційну гарячу точку у відносинах між Вашингтоном і Пекіном.

«Наразі найбільший виклик безпеці в Південнокитайському морі походить ззовні», – сказав Сунь в коментарях, опублікованих його міністерством, після участі в зустрічі високого рівня з питань східноазійського співробітництва в Лаосі.

Сунь сказав, що очолювані США сили «сприяють розгортанню і діям у Південнокитайському морі, розпалюючи і посилюючи морські суперечки і протиріччя, а також завдаючи шкоди законним правам та інтересам прибережних країн».

За словами Суна, рішення США розмістити в цьому районі ракетні системи середньої дальності «втягує регіон у вир гонки озброєнь, ставлячи весь Азійсько-Тихоокеанський регіон у тінь геополітичних конфліктів».

Він додав, що Китай прагне належним чином вирішувати суперечки зі сторонами в Південнокитайському морі за допомогою діалогу.

У квітні Філіппіни заявили під час зустрічі з союзниками США, що вони сповнені рішучості відстоювати свої суверенні права в Південнокитайському морі, звинувативши Китай в ескалації «своїх утисків» щодо Філіппін.

Китай претендує на майже все Південнокитайське море, яке є каналом для щорічних морських перевезень на суму понад 3 трильйони доларів, і розмістив сотні кораблів берегової охорони на відстані до 1000 км від материка для охорони того, що, за його словами, є його юрисдикцією.

Минулого року Філіппіни і Китай неодноразово вступали в перепалки біля спірних об'єктів, що входять до виключної економічної зони Маніли. Китай регулярно звинувачує Філіппіни у зазіханнях, в той час, як Маніла і її союзники засуджують те, що вони називають агресією з боку Пекіна.

Сполучені Штати заявили, що вони на боці Маніли.