ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Джейк Салліван: Наступ Росії на Харків «застопорився»

Велика Епоха
Джейк Салліван (Скриншот)

Радник президента США Джо Байдена з національної безпеки заявив у неділю, що наступ Росії на український Харків «застопорився» після того, як Вашингтон частково зняв обмеження на використання наданої США зброї для нанесення ударів по території Росії.

«Імпульс операції в Харкові призупинився», – сказав Джейк Салліван в інтерв'ю телеканалу CBS.

«Харків все ще під загрозою, але за останні дні росіяни не змогли досягти суттєвого прогресу на місцях в цьому регіоні».

Вашингтон дав зелене світло Україні на використання американської зброї для захисту Харківської області на кордоні з Росією, подолавши попередні побоювання, що дозвіл на такі удари може втягнути військовий альянс НАТО в прямий конфлікт з Росією.

«З точки зору президента, це був здоровий глузд», – сказав Салліван.

«Просто не було сенсу не дозволяти українцям вести вогонь через цей кордон, не вражати російські гармати і об'єкти, які стріляли по українцях».

Байден, який перебуває з візитом у Франції, зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським у Парижі в п'ятницю, підтвердивши свою підтримку охопленій війною країні.

Виступаючи в суботу, Байден заявив, що президент Росії Володимир Путін «не зупиниться» на Україні.

«Вся Європа буде під загрозою. Ми не дозволимо цьому статися», – заявив Байден журналістам разом з президентом Франції Еммануелем Макроном після переговорів в Єлисейському палаці.

Минулого місяця російські війська здобули найбільш значні територіальні здобутки за останні 18 місяців під час масштабного наземного штурму Харківської області, захопивши кілька українських прикордонних сіл і змусивши тисячі людей покинути свої домівки.