ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ГУР: російський винищувач останнього покоління вперше був уражений (ВІДЕО)

Велика Епоха
Винищувач Су-57 (istockphoto)

Українські військові вперше уразили російський винищувач останнього покоління Су-57 на авіабазі на території Росії, повідомило в неділю Головне управління розвідки Міністерства оборони України, показавши супутникові знімки, які, за його словами, підтверджують факт удару.

У повідомленні в Telegram ГУР не уточнило, як саме був уражений Су-57 і яким підрозділом українських військових.

Популярний російський військовий блогер, який називає себе Fighterbomber і спеціалізується на авіації, заявив, що повідомлення про удар по Су-57 відповідає дійсності, і що він був уражений безпілотником.

ГУР повідомила, що літак стояв на аеродромі в Ахтубінську, який, за її словами, знаходиться за 589 км від лінії фронту в Україні між українськими та російськими окупаційними військами.

«На знімках видно, що 7 червня Су-57 стояв неушкодженим, а 8 червня біля нього з'явилися воронки від вибуху і характерні плями пожежі, спричинені вогнем», – йдеться в повідомленні ГУР, яке супроводжується фотографіями, розміщеними разом із повідомленням.

Україна бореться з повномасштабним російським вторгненням з лютого 2022 року. Обидві сторони регулярно завдають ударів ракетами та безпілотниками на сотні кілометрів углиб території супротивника.

Україна, яка не має величезного арсеналу ракет, доступного Москві, зосередилася на створенні безпілотників дальнього радіуса дії, щоб вражати цілі в глибині Росії.

Російський блогер Fighterbomber повідомив, що винищувач був уражений осколками, і зараз проводиться оцінка пошкоджень, щоб з'ясувати, чи можна відремонтувати літак.

За його словами, якщо літак буде визнано таким, що не підлягає ремонту, це буде перша бойова втрата Су-57.

Військовий кореспондент російського державного інформаційного агентства «РИА Новости» Олександр Харченко опублікував зашифроване повідомлення, в якому прямо не визнав збиття літака, але засудив відсутність ангарів для захисту військових літаків.

Попри те, що Су-57 позиціонується як російський винищувач п'ятого покоління, який має конкурувати з американськими аналогами, він зазнав затримок у розробці та аварії у 2019 році. За словами виробника, серійне виробництво літака розпочалося у 2022 році.

Це важкий винищувач, здатний виконувати різноманітні завдання на полі бою.