ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Коморських островах двом жінкам загрожує тюремне ув'язнення за бажання одружитися

Велика Епоха
Коморські острови — невеликий, дуже консервативний архіпелаг з населенням 870 000 осіб, більшість з яких сповідують іслам (MARCO LONGARI/AFP via Getty Images)

У суботу на Коморських островах двох жінок ув'язнили за прохання повінчати їх. Суд назвав таку поведінку такою, що «суперечить моралі та природі».

Їм загрожує до двох років позбавлення волі та штраф у розмірі 600 євро.

«Їх доставили до прокуратури 8 червня за дії, які, на одностайну думку, суперечать суспільним пристойностям і є протиприродними», — ідеться в заяві прокурора Алі Мохамеда Джунаїда.

Дві мешканки невеликого, дуже консервативного архіпелагу з населенням 870 000 осіб, більшість з яких сповідують іслам, підозрюються в тому, що минулого тижня попросили релігійного суддю повінчати їх.

«Під час розслідування не було встановлено, що вони звернулися до місцевого проповідника з проханням одружити їх», — визнав прокурор у своєму прес-релізі.

Однак «достовірно встановлено, що ці дві дівчини перебували в любовних стосунках одна з одною і що вони жили разом майже два роки», додав він.

«Чоловік сказав проповіднику, що ці жінки збираються постати перед ним, щоб він міг їх одружити. Це більш-менш продовження того, що нещодавно сталося на Майотті», — сказав Джунаїд.

Аніша і Флоранс, франко-коморська жінка і жінка з Реюньйона, поєдналися цивільним шлюбом 25 травня в Мамудзу в департаменті Майотта, повідомляє franceinfo. Шлюб викликав шок на Коморських островах: релігійна влада відвідала рідне село Аніші на півночі Гранд-Комор, і «її вітчиму довелося публічно просити вибачення». Її мати, плачучи на відео, засудила цей союз. Заступник верховного муфтія засудив «одіозну поведінку», повідомляє franceinfo.

Хоча гомосексуалістам загрожує від шести місяців до двох років тюремного ув'язнення і штраф у розмірі 600 євро, в реальності ця стаття кримінального кодексу не застосовується, коментує новинний канал. З іншого боку, у багатьох африканських країнах система правосуддя набагато суворіша, аж до смертної кари — як, наприклад, в Уганді та Зімбабве.

Майотта, на суверенітет якої, як і раніше, претендує влада Коморських островів, розташована за 70 кілометрів від цього архіпелагу.