ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сестра Кім Чен Ина попередила про нові дії проти Південної Кореї (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина попередила про нові дії проти Південної Кореї, якщо та продовжить мовлення за допомогою гучномовців і дозволить надсилати повітряні кулі з листівками.

«Якщо РК одночасно здійснить провокацію з розкиданням листівок і гучномовним мовленням через кордон, вона, безсумнівно, стане свідком нової протидії КНДР», — сказала Кім Йо Чжон у заяві, переданій державним інформаційним агентством KCNA.

У неділю Південна Корея відновила мовлення гучномовців, спрямоване на Північну Корею, виконавши попередження про те, що вона зробить це, якщо Пхеньян і далі надсилатиме повітряні кулі зі сміттям.

Ознаки того, що Північна Корея встановлює свої власні гучномовці, були виявлені, сказав Об'єднаний комітет начальників штабів, додавши, що Південна Корея не планує використовувати свої гучномовці в понеділок.

Північна Корея в суботу запустила близько 330 повітряних куль зі сміттям; близько 80 з них приземлилися над кордоном, повідомили військові Південної Кореї. У понеділок Південна Корея повідомила, що було запущено ще 310 повітряних куль, з яких близько 50 приземлилися на території Півдня.

«Сеул не хоче військової напруженості на міжкорейському кордоні, а Пхеньян не хоче, щоб зовнішня інформація загрожувала легітимності режиму Кіма», — каже Лейф-Ерік Іслі, професор Університету Евха в Сеулі. Для обох сторін «ескалація заради деескалації» — ризикована пропозиція.

«Ми сподіваємося, що всі сядуть за стіл переговорів і вирішать свої проблеми», — сказав полковник армії США Айзек Тейлор, представник UNC.

Стів Тарп, офіцер армії США у відставці, який багато років працював уздовж демілітаризованої зони, каже, що під час його служби в піхоті в 1980-х роках гучномовці з обох боків звучали вдень і вночі.

«Вночі звук від гучномовців розноситься набагато далі», — зазначив він. «Перші кілька ночей було моторошно, а через деякий час це стало фоновим шумом вашого життя».

У деяких випадках Північна Корея стріляла зі зброї по повітряних кулях і гучномовцях.

Південна Корея припинила трансляції відповідно до угоди, підписаної лідерами двох Корей у 2018 році, але відтоді напруженість зросла, оскільки Пхеньян продовжує розробку зброї.

Останніми тижнями північнокорейські війська були помічені за прибиранням дерев і будівництвом парканів у демілітаризованій зоні.

Тейлор заявив, що UNC не вважає, що метою цих робіт є створення умов для «розрізненого» нарощування військового потенціалу в прикордонній зоні, що було б порушенням перемир'я. Він зазначив, що після нещодавньої заяви Північної Кореї про те, що об'єднання з Півднем більше не є метою, вона вживає заходів щодо «зміцнення» своїх кордонів.