ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США та Польща створюють центр для боротьби з кремлівською дезінформацією про війну в Україні

Велика Епоха
(istockphoto)

У понеділок Сполучені Штати та Польща розпочали міжнародну операцію, яка базується в польській столиці і має на меті допомогти Україні протистояти російській дезінформації, пише AP News.

Джеймс Рубін, старший американський дипломат, відповідальний за протидію дезінформації, і Томаш Хлон, польський дипломат з тим же мандатом, взяли участь у церемонії відкриття нової Української комунікаційної групи.

До групи, яка розпочне свою роботу у вівторок, увійдуть представники 12 країн, зокрема Канади, Франції, Німеччини, Фінляндії, Італії та кількох інших країн-членів НАТО, а також самої України, сказав Рубін.

Вони працюватимуть у приміщенні, наданому Міністерством закордонних справ Польщі, і однією з їхніх цілей буде спроба виявити і розвінчати російські дезінформаційні кампанії, спрямовані на послаблення підтримки України у світі.

«Завдання в інформаційній війні полягає не лише в тому, щоб знати, що роблять росіяни, але й у тому, щоб з'ясувати, які найкращі способи боротьби з ними», – сказав Рубін групі журналістів, запрошених у понеділок до посольства США у Варшаві, щоб почути більше про проєкт.

За словами Рубіна, ідея ініціативи прийшла зі США, але її охоче підтримала Польща, уряд якої дуже занепокоєний шкодою, яку дезінформація може завдати демократії.

Польща є членом НАТО на східному фронті військового альянсу, і вона була центром для західної зброї, що надходила в Україну. Вона також стала місцем притулку для багатьох українців, які втекли від повномасштабного вторгнення Росії, що почалося в лютому 2022 року.

Польські чиновники все частіше заявляють, що Польща також є об'єктом саботажу та інших підривних заходів з боку російських спецслужб.

«Група покликана протистояти оманливим наративам про російську агресію проти України і працювати над чесним відображенням реальності в глобальному інформаційному середовищі», – йдеться в заяві польського уряду. «Це потужний сигнал нашої спільної рішучості продовжувати підтримувати Україну в її боротьбі проти російського вторгнення».

Рубін, який очолює Центр глобальної взаємодії Державного департаменту США, сказав, що Варшава є логічним місцем розташування центру, враховуючи велику кількість офіційних осіб, які проїжджають через польську столицю, в'їжджаючи і виїжджаючи з України під час війни.

Центр «Глобальна взаємодія» працює над тим, щоб висвітлювати дезінформацію, яку він вважає ворожою державою. За словами Рубіна, він вже досягнув певного успіху у розвінчуванні російських дезінформаційних кампаній, спрямованих на країни Латинської Америки та Африки, перш ніж вони встигли досягти запланованого ефекту.