ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Швейцарія повідомила про кібератаки і дезінформацію напередодні саміту по Україні

Велика Епоха
(istockphoto)

Швейцарія зареєструвала збільшення кількості кібератак і дезінформації напередодні саміту, який відбудеться цими вихідними і буде спрямований на встановлення миру в Україні, заявив уряд у понеділок, пише Reuters.

Дев'яносто держав і організацій зареєструвалися для участі в переговорах, які пройдуть на курорті поблизу центрального міста Люцерн 15-16 червня. Приблизно половина з них — з Південної Америки, Азії, Африки та Близького Сходу, заявили у Швейцарії.

Росію не запросили, але швейцарський уряд заявив, що метою переговорів є «спільне визначення дорожньої карти» щодо залучення як її, так і України в майбутній мирний процес.

Президент Швейцарії Віола Амхерд заявила на пресконференції, що останніми тижнями почастішали кібератаки. Її запитали, як її уряд реагує на особисті нападки на неї в російських ЗМІ, які були оприлюднені у Швейцарії.

«Ми не викликали посла», — сказала вона. «Я так і хотіла, тому що кампанія з дезінформації настільки екстремальна, що можна помітити, що мало що з неї відображає реальність».

Міністр закордонних справ Ігнаціо Кассіс заявив про явну «зацікавленість» у зриві переговорів, але ухилився від відповіді, хто стоїть за атаками, коли його запитали, чи причетна до них Росія.

Швейцарія стверджує, що Росію не запросили до участі в саміті, оскільки вона дала зрозуміти, що не зацікавлена в його проведенні. Однак Кассіс повторив, що Росія має бути частиною мирного процесу.

За словами Кассіса, на саміті, який пройде на курорті Бюргеншток, обговорюватимуть питання, що викликають заклопотаність міжнародного співтовариства, як-от необхідність забезпечення ядерної та продовольчої безпеки, свобода судноплавства, а також гуманітарні питання, наприклад, обмін військовополоненими.

Саміт має завершитися ухваленням підсумкової декларації, «в ідеалі» одноголосно підтриманої, сказав Кассіс. Він також має визначити, яким буде наступний крок у мирному процесі.

За словами влади Швейцарії, приблизно половина країн-учасниць буде представлена главами держав і урядів.