ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна може залишити частину F-16 за кордоном, щоб захистити їх від російських ударів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Україна може залишити деякі з винищувачів F-16, які вона отримає від своїх західних союзників, на зарубіжних базах, щоб захистити їх від російських ударів, заявив у понеділок начальник авіації командування Повітряних сил.

Бельгія, Данія, Нідерланди та Норвегія зобов'язалися надати Україні понад 60 винищувачів F-16 американського виробництва. Наразі українські пілоти проходять навчання управлінню цими літаками напередодні поставок, які мають розпочатися наприкінці цього року.

Сергій Голубцов, начальник авіації командування Повітряних сил України, заявив, що «певна кількість літаків буде зберігатися на захищених авіабазах за межами України, щоб вони не стали тут мішенню для атак».

Голубцов розповів Радіо Free Europe (Радіо Свобода), що ці F-16 можуть бути використані для заміни пошкоджених літаків під час їхнього ремонту, а також для навчання українських пілотів за кордоном.

«Таким чином, ми завжди зможемо мати в оперативному парку певну кількість літаків, яка відповідає кількості пілотів, які в нас є», — сказав він. «Якщо буде більше пілотів, то і літаків в Україні буде більше».

У березні президент РФ знову застеріг західних союзників України від надання авіабаз, з яких могли б здійснювати вильоти F-16. За його словами, ці бази стануть «законною метою».

«F-16 здатні нести ядерну зброю, і це теж потрібно буде враховувати під час організації бойових дій», — заявив він.

У понеділок голова комітету з оборони нижньої палати російського парламенту Андрій Картаполов заявив державному агентству РИА Новости, що бази НАТО, на яких базуються українські F-16, стануть «законною ціллю» для Москви, якщо військові літаки використовуватимуть їх для нанесення ударів по Росії.

Голубцов зазначив, що F-16 допоможуть захистити прифронтові та прикордонні райони від російських плануючих бомб, які завдали значної шкоди як військам, так і житловим кварталам, включно з Харковом.

«Я думаю, що нам вдасться, перш за все, відтіснити літаки, які скидають авіабомби, далі від лінії зіткнення», — сказав він. «Якщо нам вдасться відтіснити їх хоча б ще на 30-50 кілометрів, це вже можна буде вважати переломним моментом і досягненням якщо не переваги, то паритету в повітряному просторі».

Минулого тижня Путін попередив, що Москва «залишає за собою право» озброювати супротивників Заходу по всьому світу. «Якщо вони постачають (зброю) в зону бойових дій і закликають використовувати цю зброю проти нашої території, то чому ми не маємо права робити те ж саме?» — сказав Путін.