ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Папа Римський виступив із промовою на тему ШІ на зустрічі «Великої сімки» (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Папа Римський Франциск у п'ятницю виступив на саміті «Великої сімки» з промовою про плюси та мінуси штучного інтелекту, а лідери G7 пообіцяли боротися з міграцією та шкідливою, на їхню думку, діловою практикою Китаю.

Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, яка приймає саміт, запросила Папу Римського та інших глав держав і урядів, включно з прем'єр-міністром Індії та королем Йорданії, щоб показати, що G7 не є відстороненим, ексклюзивним клубом.

«Ми ніколи не приймемо наратив, згідно з яким "Захід проти інших"», — сказав Мелоні на зустрічі в п'ятницю.

Папа Римський, який прибув на інвалідному візку і був тепло прийнятий лідерами, включно з президентом США Джо Байденом і аргентинським президентом Гав'єром Мілеєм, визнав двоїстість ставлення до штучного інтелекту, сказавши, що він може надихнути на подвиги і розширити доступ до знань.

«Але водночас він може призвести до ще більшої несправедливості між розвиненими країнами та країнами, що розвиваються, або між домінантними і пригнобленими соціальними класами», — сказав він.

Стримування Китаю

Основні члени G7 (США, Італія, Великобританія, Франція, Німеччина, Японія і Канада) зосередили увагу на економічному впливі Китаю і незбалансованості ринків у таких галузях, як електромобілі, сталь і поновлювані джерела енергії.

У заяві саміту, опублікованій у п'ятницю ввечері, наголошується, що G7 не намагається нашкодити Китаю або завадити його економічному розвитку, але «продовжить вживати заходів для захисту наших підприємств від несправедливої практики, вирівнювання ігрового поля та усунення поточного збитку».

G7 також попередила про необхідність вжиття заходів проти китайських фінансових інститутів, які допомагають Росії отримувати зброю для війни проти України.

Цього тижня Вашингтон запровадив нові санкції проти китайських компаній, що постачають напівпровідники в Росію, на тлі занепокоєння з приводу дедалі агресивнішої позиції Пекіна щодо Тайваню та зіткнень із Філіппінами через суперництво за морські права.

Боротьба з міграцією

Лідери також обговорили імміграцію — важливе питання для Мелоні, яка домагається від Європи допомоги в припиненні нелегальних потоків з Африки і запустила флагманський план зі стимулювання розвитку континенту, щоб усунути першопричину від'їзду.

Вони домовилися про створення коаліції по боротьбі з контрабандою людей, а також про тіснішу співпрацю в розслідуванні діяльності мереж торговців людьми та конфіскації їхніх активів.

«Нелегальна міграція — це глобальна надзвичайна ситуація», — заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. «Ми всі згодні з тим, що контролювати свої кордони повинні суверенні держави, а не злочинні угруповання».

Сунак зазначив, що вперше на саміті G7 обговорювали проблему міграції, і назвав це ознакою прогресу.

«Очевидно, що такі речі не відбуваються відразу», — сказав він. «Але розмова... була дуже продуктивною, тому я впевнений, що вона змінить ситуацію на краще».

Підтримка України

У перший день зустрічі на півдні Італії країни «Великої сімки» домовилися про виділення Україні кредитів на суму 50 мільярдів доларів під відсотки від заморожених російських активів, і цю угоду було названо потужним сигналом рішучості Заходу.

У заяві саміту лідери G7 заявили, що хочуть покарати Росію за її вторгнення в Україну, а також пообіцяли ввести санкції проти організацій, які допомагають Росії обходити обмеження на торгівлю нафтою, перевозячи її обманним шляхом.