ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Віцепрезидент США Гарріс на саміті у Швейцарії оголосила про виділення Україні 1,5 млрд доларів допомоги (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Віцепрезидент США Камала Гарріс запевнила у непохитній підтримці України з боку Америки та оголосила про виділення понад 1,5 мільярда доларів допомоги для енергетичного сектору країни та гуманітарної ситуації, що склалася внаслідок 27-місячного російського вторгнення.

Гарріс зробила цю заяву на українському мирному саміті в Люцерні, Швейцарія, де вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським. Очікується, що вона виступить на пленарному засіданні саміту о 17.30 за центральноєвропейським часом/11.30 за східним часом.

«Ця війна залишається повним провалом для (президента Росії Володимира) Путіна», – сказала Гарріс під час двосторонньої зустрічі із Зеленським. «У наших інтересах підтримувати міжнародні норми», – додала вона, пообіцявши підтримку Україні з боку США.

1,5 мільярда доларів включають 500 мільйонів доларів нового фінансування на енергетичну допомогу і перенаправлення 324 мільйонів доларів з раніше оголошених коштів на аварійний ремонт енергетичної інфраструктури та інші потреби в Україні, повідомили в офісі віцепрезидента.

«Ці зусилля допоможуть Україні відреагувати на останні напади Росії на енергетичну інфраструктуру України, підтримуючи ремонт і відновлення, підвищуючи стійкість України до перебоїв з енергопостачанням і закладаючи основу для ремонту і розширення енергетичної системи України», – зазначили в офісі Гарріс.

Вона також оголосила про виділення понад 379 мільйонів доларів гуманітарної допомоги від Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку для допомоги біженцям та іншим людям, які постраждали від війни.

Гроші підуть на продовольчу допомогу, медичні послуги, притулок, а також послуги водопостачання, санітарії та гігієни для мільйонів українців.

Гарріс, яка пробуде на зустрічі менше 24 годин, замінить на ній президента Джо Байдена. Президент якраз завершує свою участь у саміті G7 в Італії і повертається до Сполучених Штатів, щоб взяти участь у зборі коштів для своєї передвиборчої кампанії в Лос-Анджелесі.

Байден зустрічався із Зеленським як на саміті G7, де вони підписали двосторонню угоду про безпеку між США та Україною, так і у Франції на заходах з нагоди 80-ї річниці висадки союзних військ в Нормандії у Другій світовій війні.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван представлятиме Сполучені Штати на саміті в неділю і допоможе створити робочі групи з питань повернення українських дітей з Росії та енергетичної безпеки.