ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Камбоджа спалила вилучені нелегальні наркотики на 70 млн доларів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Камбоджійська влада в п'ятницю знищила понад сім тонн нелегальних наркотиків та інгредієнтів для їх виробництва, оскільки, за словами представника служби по боротьбі з наркотиками, інформування людей про їхню небезпеку є найкращим способом боротьби з нелегальною торгівлею.

За даними Національного управління з боротьби з наркотиками, близько 4,1 тонни знищених предметів були наркотиками, включаючи героїн, марихуану, метамфетамін, екстазі та кетамін, які були конфісковані у наркоторговців по всій країні. Решта 3,2 тонни – це різні хімічні речовини та інші інгредієнти, що використовуються для виробництва нелегальних наркотиків.

Генерал Меас Віріт, генеральний секретар агентства з боротьби з наркотиками, сказав, що наркотики, які були спалені в цегляній печі під час церемонії на околиці столиці Пномпеня, оцінюються в 22,7 мільйона доларів США, а їхня вулична вартість становить майже 70 мільйонів доларів США. За його словами, якби їх не вилучили, вони могли б завдати шкоди мільйонам людей.

Він сказав, що зараз найкращий спосіб боротьби з нелегальними наркотиками – це інформування камбоджійців з усіх верств суспільства про небезпеку, яку вони становлять. Навчити людей не вживати і не розповсюджувати нелегальні наркотики – це краще, ніж просто переслідувати тих, хто займається цим злочином, сказав він.

«Як ви розумієте, якщо ми застосовуємо тільки силові заходи, то це потрібно робити неодноразово. Скажімо, цього року ми спалимо ці речі, а наступного року зробимо це знову», – сказав він. «Але якщо ми будемо інвестувати в антинаркотичну освіту, інформування та захист, то наркодіяльність зменшиться».

Меас Віріт повідомив, що за перші п'ять місяців цього року влада розслідувала понад 3800 справ, пов'язаних з наркотиками, і заарештувала понад 10 000 осіб, у тому числі іноземців.

За даними Управління ООН з наркотиків і злочинності, виробництво і торгівля синтетичними наркотиками, особливо метамфетаміном, в Південно-Східній Азії досягли рекордного рівня і становлять серйозну загрозу для її суспільств.

«Вилучення кристалічного метамфетаміну в Камбоджі зростає з року в рік уже сьомий рік поспіль, сягнувши понад 1,4 тонни у 2023 році, що свідчить про постійне розширення ринку цього наркотику в країні», – йдеться у звіті агентства ООН, опублікованому минулого місяця.

«Кількість вилученого героїну в 2023 році подвоїлася. Таке зростання вилучень героїну спостерігалося в багатьох країнах Східної та Південно-Східної Азії, що, можливо, свідчить про пожвавлення ринку героїну в регіоні після скорочення вилучень у попередньому році».