ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Індонезії заарештували підозрюваних у вбивстві 26 рідкісних яванських носорогів

Велика Епоха
(istockphoto)

Влада Індонезії заявила в середу, що заарештувала шістьох підозрюваних у міжнародному браконьєрстві, які полювали на яванського носорога, що перебуває під загрозою зникнення, пише AP News.

Підозрювані є частиною мережі, яка використовувала саморобну вогнепальну зброю для вбивства щонайменше 26 яванських носорогів з 2018 року, щоб отримати їхні роги. За словами начальника поліції провінції Бантен Абдула Каріма, роги мають великий попит в Азії, де їх використовують переважно в традиційній китайській медицині та дедалі частіше для виготовлення прикрас.

Шістьох осіб було заарештовано під час спільної операції поліції і Міністерства лісового господарства та охорони навколишнього середовища минулого місяця. Одного з лідерів синдикату, Суненді, заарештували торік і засудили до 12 років тюремного ув'язнення і штрафу в розмірі 100 мільйонів рупій (6135 доларів).

Поліція і група рейнджерів із національного парку Уджунг-Кулон у Бантені розшукують ще вісім членів синдикату.

За словами Каріма, під час розслідування з'ясувалося, що Суненді (який, як і багато індонезійців, використовує тільки ім'я) і ще дев'ятеро людей убили 22 яванських носороги з 2018 року, а інша група вбила ще чотирьох із 2021 року. Вони продавали роги китайським покупцям через місцевого куратора, який зараз перебуває під судом.

Поліція вилучила саморобну вогнепальну зброю, кулі, порох, сталеву петлю та інше обладнання, що використовується для браконьєрства на носорогів.

Расіо Рідхо Сані, очільник правоохоронних органів Міністерства лісового господарства та охорони довкілля, каже, що популяція яванських носорогів скорочується і залишилося лише близько 80 дорослих тварин, здебільшого в національному парку Уджунг Кулон у західній частині головного індонезійського острова Ява.

«Ми тісно співпрацюємо з регіональною поліцією Бантена, щоб знайти й заарештувати винних у браконьєрстві тварин, яким вдалося втекти під час операції», — сказав Сані.