ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Chrysler відкликає понад 211 000 позашляховиків і пікапів через збій у програмному забезпеченні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Логотип Chrysler (istockphoto)

Компанія Chrysler, що належить Stellantis, відкликає понад 211 000 позашляховиків і пікапів у США через збій у програмному забезпеченні, який може вивести з ладу електронні системи контролю стійкості автомобілів.

Відкликанню підлягають певні автомобілі Dodge Durango, Ram 2500 і Ram 3500 2022 модельного року. Згідно з документами, опублікованими Національною адміністрацією безпеки дорожнього руху, у цих автомобілях може виникнути несправність у модулі управління антиблокувальною системою гальм, що може призвести до виходу з ладу системи курсової стійкості, ключової системи безпеки, і, як наслідок, підвищити ризик аварії.

Для усунення несправності дилери безкоштовно оновлять програмне забезпечення антиблокувальної системи гальм. Листи-повідомлення дилерам і власникам будуть розіслані 26 липня, зазначає NHTSA.

Невідомо, чи оновлення буде доступне для всіх власників автомобілів до цього часу. Stellantis радить клієнтам, які мають питання чи занепокоєння, звертатися до своїх дилерів або до центру допомоги з відкликання автомобілів Chrysler.

У своїй заяві представник Stellantis зазначив, що «рутинний аналіз відгуків клієнтів» призвів до розслідування компанії, яке виявило проблему з програмним забезпеченням, що впливає на певні автомобілі. На сьогодні Chrysler не знає про будь-які пов'язані з цим травми або нещасні випадки, але «закликає клієнтів дотримуватися інструкцій, зазначених у повідомленнях про відкликання», – додав представник компанії.

Компанія Chrysler, що базується в Оберн-Гіллз, штат Мічиган, очікує, що загалом 211 581 автомобіль, вироблений в окремі періоди з квітня 2021 року по грудень 2022 року, має цей дефект у США. Згідно зі звітом NHTSA, це 524 автомобілі Ram 3500, 157 890 автомобілів Ram 2500 і 53 167 автомобілів Dodge Durangos.

Деякі «подібні автомобілі», які не включені до цього відкликання, були випущені до або після підозрюваних періодів впливу та/або мають інше програмне забезпечення антиблокувальної системи гальм, зазначається у звіті. Водії можуть перевірити, чи потрапляє їхній автомобіль під відкликання, та знайти додаткову інформацію на сайті NHSTA та/або в системі пошуку відкликань Chrysler.

За межами США відкликанню підлягають 17 462 автомобілі в Канаді, 2 313 в Мексиці та ще 5 023 на деяких ринках за межами Північної Америки, повідомив представник Stellantis.