ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Манілі пройшли протести проти китайської агресії (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сотні філіппінських активістів і рибалок зібралися у вівторок біля китайського консульства в Манілі на знак протесту проти морської діяльності Пекіна.

Вони вимагали, щоб Китай вийшов зі спірних вод Південнокитайського моря, де зростаюча напруженість у відносинах між Манілою і Пекіном впливає на життя філіппінських рибалок.

Протестувальники вийшли на вулиці напередодні Дня незалежності Філіппін. Серед них були рибалки, які не змогли продовжити свою роботу, оскільки Китай збільшує свою присутність у Південнокитайському морі.

Після цього китайська берегова охорона вчинила низку агресивних дій у регіоні.

За останні кілька місяців китайські кораблі атакували філіппінські судна постачання, конфісковували вантажі та блокували медичну евакуацію у спірних водах Південнокитайського моря.

Китай стверджує, що йому належить майже вся акваторія моря. Проте міжнародний трибунал у 2016 році ухвалив, що компартія Китаю (КПК) не має такого права.

Філіппіни – один із найстаріших союзників Сполучених Штатів в Індо-Тихоокеанському регіоні. Деякі побоюються, що територіальні суперечки між Китаєм та Філіппінами можуть перерости в конфлікт за участю США.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube