ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна заручилася підтримкою для відновлення інфраструктури на конференції в Берліні (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У вівторок на конференції в Берліні Україна та її союзники заручилися підтримкою для захисту українських міст від російських ракет і закликали міжнародний бізнес вкладати в повоєнне відновлення. Однак у німецькому парламенті бойкотували виступ Зеленського. Крім того, голова агенції з відновлення України подав у відставку.

Виступаючи на конференції разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцем, президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія вже зруйнувала стільки об'єктів енергетичної інфраструктури, скільки могло б забезпечити енергією міста Берлін і Мюнхен разом узяті.

Він сподівається отримати обіцянки виділити мільярди євро на оборону та угоди про створення нової, більш сучасної енергетичної системи.

«Україна страждає від найбільш руйнівної форми російського погляду на енергію як на зброю», — сказав Зеленський.

Посилаючись на оцінки Світового банку, згідно з якими Україні може знадобитися 500 мільярдів доларів протягом десятиліття, Шольц сказав, що компаніям необхідно запропонувати бізнес-обґрунтування для інвестування, і розповів про потенціал України в таких секторах, як відновлювальна енергетика, інформаційні технології та фармацевтика.

Він також повідомив, що Німеччина відправляє більше систем ППО, щоб зміцнити оборону України від російських атак на міста і критично важливу інфраструктуру.

«Найкращий вид відновлення — це те, яке взагалі не повинно відбуватися», — сказав він.

Міністр оборони Борис Пісторіус оголосив, що Німеччина поставить ще 100 ракет ППО Patriot у рамках ініціативи з Данією, Нідерландами та Норвегією.

Бойкот виступу Зеленського в парламенті

Зеленський також виступив у німецькому парламенті, де його промову бойкотували дві партії, включно з вкрай правою «Альтернативою для Німеччини» (AfD), чия підтримка різко зросла на європейських виборах минулими вихідними.

Виступаючи разом із Шольцем і Зеленським, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про укладення угод на суму 1,4 мільярда євро (1,5 мільярда доларів) із банками для залучення приватних інвестицій в Україну.

Вона також заявила, що ЄС сам надасть Україні 1,9 мільярда євро до кінця місяця і що Київ отримає вигоду від процентних доходів від заморожених російських активів.

«Президент Росії Володимир Путін повинен зазнати поразки, а Україна повинна перемогти», — сказала вона.

«І ми повинні допомогти Україні повстати з попелу і стати господарем свого майбутнього. Це означає, перш за все, що ми повинні надати Україні засоби для самозахисту».

Відставка Мустафи Найєма

Цього тижня Берлінська конференція була затьмарена відставкою голови агенції з питань відновлення України Мустафи Найєма, який заявив, що «системні перешкоди» роблять його роботу нездійсненною.

За його словами, уряд прибрав із бюджету фінансування проєктів відновлення доріг, що може вплинути на військову логістику. Крім того, агенство стикається з постійними бюрократичними перешкодами, а співробітникам знизили зарплату до 14 тисяч гривень.

Спеціальний посланник США Пенні Пріцкер заявила, що зобов'язання з відновлення України «залежать від хорошого керівництва з боку тих, хто керує зусиллями з відновлення в українському уряді».

«Необхідно терміново боротися з корупцією, ухиленням від сплати митних зборів, сірими ринками», — сказала вона.