ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Удари по військових цілях у РФ допомогли стабілізувати ситуацію в Харкові, повідомив Ігор Терехов

Велика Епоха
Ігор Терехов (Telegram)

Армія України завдала удару по позиціях ракетних пусків у Росії, що допомогло скоротити кількість атак на постраждале місто Харків, повідомив мер міста агентству Reuters у вівторок.

Його коментарі прозвучали після того, як президент США Джо Байден наприкінці минулого місяця схвалив використання американської зброї для нанесення ударів по військових цілях на території Росії.

Хоча ракетні та безпілотні удари РФ тривають, мер Ігор Терехов каже, що ці зміни допомогли домогтися відносного «спокою».

«Це допомогло», — сказав Терехов в інтерв'ю в Берліні, відповідаючи на запитання, чи полегшило можливість завдавати удари на території Росії ситуацію, що склалася після кількох тижнів інтенсивних бомбардувань.

«Тому, можливо, у Харкові й настав... цей період... спокою в останні пару тижнів... що не було великих ударів, як це було, наприклад, у травні», — сказав мер через перекладача.

Терехов перебуває на конференції в Німеччині, метою якої є заохочення європейської підтримки та інвестицій в Україну. Мер повідомив, що близько 11 500 осіб прибули до Харкова з регіонів, що зазнають активних обстрілів. Він також наголосив на необхідності того, щоб західні системи ППО допомогли захистити його місто.

Поставки затримуються через політичні розбіжності у Вашингтоні та відсутність відповідної зброї. Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про укладення угод з банками на суму 1,5 мільярда доларів, щоб допомогти залучити приватні інвестиції в Україну.

«Дуже важливо отримати зброю вчасно. Дуже важливо мати цю зброю, особливо багатоцільову авіаційну систему».

У понеділок Росія випустила три керовані бомби по Харкову, пошкодивши щонайменше два будинки.

Місто і прилеглі до нього райони вже давно зазнають російських атак, але останніми місяцями удари стали інтенсивнішими, вражаючи цивільну та енергетичну інфраструктуру.