ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фінляндія намагається закрити новий маршрут мігрантів через Росію до Європи (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Фінська влада побоюється, що мир і спокій таких місць, як Хойлола, незабаром може бути зруйнований прибуттям великої кількості шукачів притулку – частиною того, що Гельсінкі вважає «гібридною війною», яку веде Росія проти Заходу.

Фінляндія розгортає більше прикордонних патрулів, безпілотників і електронних детекторів, а також будує паркани вздовж ділянок кордону. Очікується, що парламент у Гельсінкі перед літніми канікулами схвалить нове жорстке законодавство, яке, на думку критиків, порушуватиме зобов'язання країни у сфері прав людини, пише Reuters.

Наприкінці минулого року Фінляндія на невизначений термін закрила всі пункти перетину кордону з Росією протяжністю 1340 км після того, як цим маршрутом прибули близько 1300 мігрантів з таких країн, як Сирія і Сомалі.

З того часу лише кілька десятків шукачів притулку перетнули густо вкритий лісами кордон з Фінляндією, але Гельсінкі вважає, що Кремль готовий у будь-який момент перекинути через нього ще більше мігрантів, що Москва категорично заперечує.

Згідно із запланованим новим законодавством, фінські прикордонники зможуть залучати тисячі резервістів для патрулювання кордону, виявлення телефонних сигналів мігрантів, відправлення мігрантів до центрів утримання під вартою і (що є найбільш суперечливим) виштовхувати їх назад до Росії, не приймаючи їхніх прохань про надання притулку.

«Фінляндія не може просто дозволити відкриття такого нового маршруту (для мігрантів) до Європи», – заявила в інтерв'ю агентству Reuters міністр внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен, представниця націоналістичної Партії фінів.

«Але в цілому мова йде не про маршрут мігрантів: мова йде про ситуацію, в якій влада іншої країни допомагає або навіть тисне і підштовхує мігрантів до кордону Фінляндії», – сказала Рантанен.

Відносини з Москвою, колись відносно теплі, різко погіршилися після рішення Фінляндії вступити до НАТО після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.