ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

НАТО узгоджує план координації допомоги у сфері безпеки та підготовки кадрів для України

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У п'ятницю високопосадовець НАТО заявив, що міністри оборони країн-членів Альянсу погодили план координації допомоги у сфері безпеки та тренувань для України.

Виступаючи в Брюсселі, Єнс Столтенберг заявив, що ці зусилля не роблять НАТО стороною конфлікту, але посилять підтримку Альянсом України «у відстоюванні її права на самооборону».

Його слова прозвучали на пресконференції за підсумками дводенної зустрічі міністрів оборони НАТО, останньої зустрічі на рівні міністрів перед самітом НАТО у Вашингтоні наступного місяця.

Столтенберг також зазначив, що допомога і навчання НАТО у сфері безпеки забезпечать Україні більш скоординовану підтримку.

«Завдяки тому, що НАТО відіграє провідну роль, ми гарантуємо, що підтримка буде більш надійною, більш узгодженою і що ми забезпечимо оперативну сумісність», – сказав Столтенберг.

Проте Столтенберг сказав, що члени Альянсу ще не домовились про довгострокові фінансові зобов'язання.

«Нам потрібні не лише короткострокові зобов'язання, вони, звичайно, вітаються, але якщо ми зможемо мати більш довгострокові передбачувані зобов'язання, це дасть українцям більше можливостей для планування», – додав Столтенберг.

Він також повідомив, що міністри обговорили «триваючу кампанію ворожих дій», яку Росія проводить проти членів НАТО.

«Останніми тижнями ми спостерігаємо сплеск саботажу, кібератак, інструменталізованої міграції та інших ворожих дій з боку Росії», – зазначив Столтенберг.

«Російська кампанія не зупинить нас від підтримки України», – заявив він, додавши, що вони продовжать захищати території НАТО від ворожих дій.

Торкаючись ініціатив щодо надання Україні систем протиповітряної оборони, очільник НАТО зазначив, що вони будуть тісно співпрацювати з союзниками, щоб забезпечити надання Україні більш сучасних систем протиповітряної оборони.

Відповідаючи на питання про пропозицію президента Росії Володимира Путіна, в якій викладені умови Росії для завершення війни, Столтенберг сказав, що ця пропозиція означає, що Росія повинна мати право окупувати ще більше української землі.

«Тож це просто демонструє, що це не є пропозицією, зробленою з добрими намірами», – зазначив він.