ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін не в тому становищі, щоб вимагати від України миру, — міністр оборони США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр оборони США Ллойд Остін (Youtube/скриншот)

Президент Росії Володимир Путін не в тому становищі, щоб вимагати від України припинення військових дій, заявив у п’ятницю міністр оборони США Ллойд Остін, відзначаючи військові успіхи Києва у протистоянні повномасштабному вторгненню Москви.

Раніше в п’ятницю Путін заявив, що Росія припинить війну в Україні тільки в тому випадку, якщо Київ погодиться відмовитися від своїх амбіцій вступу до НАТО, передасть всі чотири області, на які претендує Москва, і проведе демілітаризацію.

«Він не в тому становищі, щоб диктувати Україні, що вона повинна робити для досягнення миру», — сказав Остін журналістам у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

На третьому році війни Росія контролює майже п’яту частину території України. Україна заявляє, що мир може ґрунтуватися лише на повному виведенні російських військ і відновленні її територіальної цілісності.

«У результаті цього несправедливого і неспровокованого вторгнення було поранено і вбито сотні тисяч солдатів. Він може покласти цьому край сьогодні, якщо захоче. І ми закликаємо його зробити це і залишити українську суверенну територію», — сказав Остін.

У своєму зверненні Путін заявив, що «майбутнє існування України» залежить від того, чи виведе вона свої війська, чи прийме нейтральний статус і, чи почне переговори з Росією, і сказав, що військова ситуація в Києві погіршиться, якщо влада відкине цю пропозицію.

Виступ Путіна був явно спрямований на те, щоб випередити український саміт у Швейцарії, який, попри відсторонення Росії, був названий «мирною конференцією», де президент України Володимир Зеленський прагне заручитися міжнародною підтримкою українських умов щодо припинення війни.

Його заява пролунала напередодні саміту НАТО у Вашингтоні, на якому союзники України також все ще розходяться в думках щодо того, чи варто посилювати формулювання НАТО щодо майбутнього членства України в альянсі і якщо так, то як саме.

Офіційна позиція НАТО полягає в тому, що Україна приєднається до альянсу одного дня, але не тоді, коли країна перебуває у стані війни. «Майбутнє України — в НАТО», — заявили лідери НАТО на минулорічному саміті у Вільнюсі.

Деякі члени Альянсу хочуть підтвердити цю заяву, пропонуючи на саміті оголосити, що шлях України до членства є «незворотнім», за словами дипломатів.

Остін обійшов це питання стороною, зазначивши лише, що розширення НАТО в короткостроковій перспективі малоймовірне.

«Що стосується розширення НАТО, я думаю, що це рішення, яке 32 члени альянсу приймуть в певний момент часу, я не бачу жодного бажання або ознак того, що ми будемо прагнути до розширення в найближчому майбутньому», — сказав Остін.

Остін підкреслив, що він підозрює, що завжди будуть країни, які захочуть приєднатися до НАТО, але на даному етапі альянс хоче зосередитися на залученні своїх нових членів — Швеції та Фінляндії.

«Я припускаю, що на даному етапі члени альянсу, ймовірно, хотіли б, щоб ситуація стабілізувалася і врегулювалася в міру того, як ми залучатимемо нових членів і продовжуватимемо вдосконалювати наші плани», — сказав Остін.