ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія закликала Росію повернути завербованих російською армією індійців (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Індія в середу заявила, що вона закликала Росію повернути індійських громадян, завербованих російською армією, після того, як двоє з них були нещодавно вбиті під час війни в Україні.

«Я хочу запевнити вас, що індійський уряд дуже серйозно поставився до цього питання», — сказав журналістам міністр закордонних справ Вінай Кватра.

У вівторок увечері міністерство закордонних справ Індії заявило, що перебуває в контакті з російською владою, щоб домовитися про репатріацію останків двох індійців. Двоє інших індійців загинули на початку цього року під час бойових дій в Україні.

Індія вважає Росію перевіреним союзником часів холодної війни, який співпрацює в галузі оборони, нафти, ядерної енергетики та освоєння космосу. Останнім часом вона уникає голосувати проти РФ в Організації Об'єднаних Націй або критикувати Володимира Путіна.

Раніше Індія заявила, що її влада веде переговори з Росією про повернення індійських громадян, які, за її словами, були обманом примушені працювати на російську армію. Федеральне агентство розслідувань Індії заявило, що викрило мережу торгівлі людьми, яка заманювала людей у Росію під приводом надання їм роботи, причому щонайменше 35 індійців були відправлені через агентів.

Минулого місяця Шрі-Ланка і Росія провели переговори, щоб розв'язати питання щодо шріланкійців, які воюють разом із росіянами у війні проти України, після того, як щонайменше 16 осіб було оголошено зниклими безвісти. Острівна держава Південної Азії заявила, що її громадян обманом змусили їхати в Росію, пообіцявши хорошу зарплату і пільги, включно з російським громадянством.

У січні Непал звернувся до Росії з проханням вислати сотні непальських громадян, які були завербовані для участі в бойових діях. Щонайменше 14 громадян Непалу загинули в Україні.